Yenilenen Boyabat’a Yeni Parklar….

paerk2

Yeni yıl ile birlikte parklara yönelik yenileme çalışmalarına hız veren Boyabat Belediyesi, yapmış olduğu yeni parklarla vatandaşların, oyun üniteleriyle de çocukların yüzünü güldürüyor.

İlçe genelinde ki parklarda yenileme çalışmaları devam ederken, 10 parka yeni oyuncaklar yerleştirildi.

Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, çocuklardan gelen oyun alanı taleplerini de yanıtsız bırakmadı.

Başkan Çakıcı minikleri unutmadı

Çocukların güvenli bir şekilde oyun oynarken fiziksel gelişimlerine de yardımcı olacak şekilde tasarlanan oyun gruplarının, minikler kadar ailelerini de sevindirdiğini ifade eden Başkan Çakıcı, “Belediye olarak, çocuklarımızın daha sağlıklı ve modern ortamlarda keyifle vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla oyun parklarını tek tek elden geçiriyoruz.

Zamanla yıpranan ve bozulan çocuk oyun guruplarının yerine kaydırak, tahterevalli ve salıncak gibi rengarenk oyuncaklar monte ediyoruz. Son bir ayda gerçekleşen çalışmalar kapsamında; Yenimahalle, Esentepe, Zincirlikuyu, Gökdere, Camikebir Mahallesinde olmak üzere, toplam 10 parka yeni oyun gurupları yerleştirdik” dedi.

Her Şey Çocuklarımız İçin

Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, aileleriyle birlikte hoş vakit geçirebilecekleri parklarımızı, öncelik sırasına göre tek tek yeniliyoruz. Çocuklarımıza yakışan, modern ve sağlıklı ortamlar yaratmak, onların yaşam kalitesini yükseltmek, onlara en güzel hizmetleri sunmak, her şey çocuklarımız için, onlar için engel tanımadan çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

paerk5 paerk4 paerk3 paerk1 paerk2

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17839 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.