Yeni Durağan Devlet Hastanesinde, Açılış Bilmecesi.!!

 

2014 yılında başlanan ve 2017 nin 6. ayında açılacağı belirtilen Durağan Devlet Hastanesinde işler karıştı. Yüklenici firmanın taşeron firmaya sorumluluklarının yerine getirmemesi üzerine hastanede işler askıya alındığı iddia ediliyor.

 

Sinop Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Alper Delier’in 6. ayda açılacağını belirttiği Durağan Devlet Hastanesinin bu durum karşısında bir süre daha gecikeceği belirtiliyor. İşçilerin çıkartıldığı hastane inşaatında iş başının ne zaman yapılacağı merak konusu olurken, yüklenici firma ile taşeron firma arasındaki sorunların giderilmesi sonrası inşaatın tekrar başlamasının beklendiği ifade ediliyor.

 

TOKİ ile yüklenici firma Ertay Müh. İnş. San. Tic. A.Ş. Arasında yapılan sözleşme uyarınca bu yıl içinde bitirilmesi planlanan ve Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Alper Delier’in Durağan’da yapılan toplantıda 6. ayda hastanenin açılacağını müjdelemesinden sonra duran hastane inşaatında şimdi sürecin nasıl işleyeceği ve 6. aya yetişip yetişmeyeceği merak konusu oldu.

TOKİ tarafından yaptırılan ve kontrol edilen hastanede taşeron firmamı işi üstlenecek yoksa yeni bir yüklenici ile mi yola devam edilecek?
%74 ü biten hastane inşaatında şimdi gözler TOKİ’de ve yüklenici firmada!

Kaynak ; Durahan com

 

 

(Visited 76 times, 1 visits today)
Boyabat Gündemi hakkında 15936 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.