Yaralı Çakala İlk Müdahale Özel İdare Personelinden…

Ayancık ilçesinde İl Özel İdaresi çalışanları tarafından yol kenarında yaralı halde bulunan çakal yavrusu, yapılan ilk müdahalesinin ardından Doğa Koruma ve Milli Parklar ekiplerine teslim edildi.

Ayancık ilçesinin Yeşilyurt köyü mevkisinde yol kontrol çalışmaları yapan İl Özel İdaresi personeli, yol kenarındaki boş arazide yaralı bir çakal yavrusu buldu.

Bir aracın çarpması sonucu yaralandığı tahmin edilen yavru çakala, su ve yiyecek veren çalışanlar, hayvanın kanayan bazı yaralarını da bez parçalarıyla sardı.

Çalışanlar, ilk müdahalesini yaptıkları yavruyu, araçlarına koyarak Doğa Koruma ve Milli Parklar ekiplerine teslim etti.

Sarıkum Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi altına alınan yavru çakal, tedavisinin ardından tekrar doğal yaşama bırakılacak.

Sinop Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Nurullah Gürkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İl Özel İdare çalışanlarına duyarlılıklarından ötürü teşekkür ederek, yavru çakalın sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18195 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.