Yandı Yürekler Yandı, Dikmen Bugün Şehidine Ağladı……

sehit14

Bitlis’in Hizan ilçesinde PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen Jandarma Uzman Onbaşı Bahattin Dolma (25), görev yaptığı Bitlis’te ki askeri tören ardından askeri kargo uçağıyla Sinop Havalimanı’na oradan da konvoyla Dikmen ilçesindeki baba evine götürüldü.

 

Şehit naşının gelişi sırasında Uzman Çavuş Bahattin Dolma’nın Dikmen ilçe merkezi Afet Konutlarında Türk bayraklarıyla donatılan baba ocağından feryatlar yükseldi. ŞEHİT EŞİ; DİK DURUN. GÖZ YAŞI HARAM BİZE. VATAN SAĞ OLSUN 5 çocuklarından birini kısa süre önce trafik kazasında kaybeden, şimdi de 25 yaşındaki 2 yıllık evli oğullarını şehit veren Baba Satılmış Dolma ve acılı anne Emine Dolma, Türk bayrağına sarılı tabuta sarılarak uzun süre gözyaşı döktü.

 

Şehidin asker kıyafeti giyen eşi Büşra Dolma’nın da metani herkisi duygulandırdı.  Şehit eşi ağlayanlara dönerek, “Bakın lütfen, Bahattin dik gitti. Gözü yaşlı gitmedi. Vatan için gitti. Helal olsun. Gözyaşı bize haram. Ben nasıl dik duruyorsam, komutanlar nasıl ‘metin ol’ diyorsa sizde metin olun. Göz yaşı haram bize. Vatan sağ olsun” demesi herkesi ağattı. Şehidin dedesi de uzun süre tabuta sarılarak ağladı. Gözyaşlarını tutamayan acılı dedeyi tabutun başından uzun süre kimse ayıramadı. Şehidin 4 gün önce Hatay’da vatani görevine başlayan kardeşi Alaattin ile babası Satılmış Dolma da yakınlarınca teselli edilmeye çalışıldı.  Sinop Müftü Vekili Mehmet İzci’nin yaptığı dua ve helallik alması sonrası şehit cenazesi Merkez Yeni Camisine getirildi. Burada konuşan Sinop Valisi Kemal Cirit, Sinop’un iç güvenlik anlamında bu zamana kadar 60 şehit verdiğini söyledi. Cirit; “Şehidimizden bizlere hakkını helal etmesini isteyeceğiz.

 

Umarım bizlere hakkını helal eder. Dikmen ilçemize bir şehit uğurlaması için gelmek istemezdim. Ama kader böyleymiş. Sevgili şehidimizin yolu açık olsun. Uğurlar olsun. Bu vatan evladıyla Sinop Valisi olarak ne kadar gurur duyduğumu bir kez daha ifade etmek istiyorum” dedi.  Şehit Uzman Onbaşı Bahattin Dolma, ikindiye müteakip kılınan cenaze namazı ardından tekbirler, ‘şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganlarıyla ilçe mezarlığına götürüldü. Şehit onbaşı gözyaşları arasında toprağa verildi.

sehit01 sehit03 sehit04 sehit05 sehit06 sehit07 sehit08 sehit09 sehit10 sehit11 sehit12 sehit13

 

Boyabat Gündemi hakkında 18253 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.