Vekil Maviş Çalışmalarına Hız Verdi…….

IMG_9610

 

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Nazım Maviş TBMM’nin tatile girmesine rağmen çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Haftayı Ankara’da Sinop yatırımlarını takip ederek geçiren Maviş’in temposu baş döndürdü.

 

Maviş hafta içerisinde Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’yı ziyaret etti. 3 Bakanlada yapılan görüşmelerin çerçevesi Sinop’un yatırımları, ihtiyaçları ve Türkiye politikaları üzerine yapılan istişarelerdi.

Maviş’in haftalık yatırım takip ve ziyaret temposu Bakanlarla sınırlı değildi. Maviş 5 günlük bu yoğun temponun içinde Başbakanlık Müsteşarı Fuat Oktay, Çevre ve Şehircilik Müsteşar Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürü Sinan Aksu, Devlet Su İşleri Genel Müdürü Murat Acu ve Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Erol Çıtak’a ziyaretler gerçekleştirdi.

Gerçekleştirdiği ziyaretler hakkında açıklamada bulunan Maviş: “Ülkemizin içinden geçtiği bu sıkıntılı ve zor süreçte vatandaşlarımızın süreçle ilgili beklentileri, karşılaştıkları problemler ve çözüm önerilerini hükümetimizin kıymetli Bakanları ve devletimizin değerli bürokratlarıyla paylaşma ihtiyacı hissettik. Milletvekilinin bir görevi de milletle devlet arasında bir köprü oluşturmaktır. Tabi bu görevimizin yanında Sinop’umuzun yatırımlarını takip etmemiz ve ilimize yeni yatırımlar kazandırmamız da en önemli görevlerimizden bir tanesi. Gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerin önemli bir kısmını da bu görevimiz çerçevesinde oldu.

 

Adalet Bakanımızla Türkeli ve Gerze’de yapılmasını istediğimiz yeni adliye binalarımızı, KYK Genel Müdürümüzle Sinop, Ayancık ve Boyabat’a yapılamasını planladığımız yeni yurt yatırımlarımızı, Çevre ve Şehircilik Müsteşarlığımızla İller Bankası taleplerimizi ve Belediyelerimizin ihtiyaçlarını, Altyapı Yatırımları Genel Müdürümüzle Balıkçı Barınaklarımızı, Ayancık Çayı Mendireklerini ve DSİ Genel Müdürümüzle Güzelce Çayın ıslahını, Boyabat-Durağan içme suyunu, Erfelek Kınık Deresini, Türkeli için istediğimiz içme suyu göletlerimizi ve Kılıçlı Ilısu Barajı projesini görüştük.

İnşallah her yeni yatırım yılında güzel şehrimiz Sinop’a yakışır, onun güzelliğine güzellik katacak yatırımları ilimize kazandıracağız. Bu noktada Rabbim nefes verdiği, milletimiz vekâlet verdiği müddetçe aynı tempo ve heyecanla çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

IMG_9643

IMG_9610

IMG_9611

 

Kaynak : Gerze ‘nin Sesi

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18326 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.