Vekil Karadeniz ; ‘Balıkçılarımız İçin En Güvenli Liman Olacağız’…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Denizcilik, Balıkçılık ve Su Ürünleri Sektörü Saha Programı başkanı olarak görevlendirilen ve Kabotaj Bayramı’nda Samsun’dan denize açılan Barış Karadeniz, dün Sinop’a geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından; Karadeniz, Marmara Denizi, Ege Denizi ve Akdeniz’e kıyısı olan illerde su ürünleri sektörünün ve paydaşlarının mevcut durumun ve sorunlarının tespit edilerek raporlanması ve sorunların çözümü noktasında gerekli çalışmaları yürütmek üzere ”Denizcilik, Balıkçılık ve Su Ürünleri Sektörü Saha Çalışma Programı başkanlığına görevlendirilen Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, dün Sinop’ta çalışmalarını sürdürdü.

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, balıkçılık sektörünün sorunlarının sıralanıp, çözüm önerilerini raporlaştıracağı 55 günlük tura Artvin’in Hopa ilçesinden 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramında başlamıştı. Karadeniz, turu kapsamında Hopa’dan Hatay’ın Samandağ ilçesine kadar 28 ilde balıkçılar ve sektör temsilcileriyle görüşüp sorunlarını dinliyor. Turun 13. gününde dün Sinop’a gelen Karadeniz, balıkçılar tarafından coşkuyla karşılandı.

Karşılamada CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP Sinop İl Başkanı İnan Savaş Yüksel ve partililer de yer aldı. Burada konuşan CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, “55 gün sürecek olan, Hopa’dan başlayıp Samandağ’a kadar sürecek olan projemizi başlatmıştık.

Bugün memleketimiz Sinop’tayız. Gezdiğimiz yerlerde çok güzel olumlu tepkiler alıyoruz. İnşallah 55 günlük süreçte, balıkçılara vermiş olduğumuz sözü tutup, bunu bir rapora dönüştüreceğiz” dedi.Karadeniz, “Türkiye’nin ihtiyacı olan Denizcilik ve Balıkçılık Bakanlığı’nı kurmak için iktidarımızda, yola çıktık. Bütün ekibimizle hep beraber başarma yolunda devam ediyoruz. Balıkçı arkadaşlara söylediğim bir şey var. Bunun siyaseti yok, doğrusu ve realitesi var. Bunu elbirliğiyle; hangi parti, hangi gruptan olursa olsun bizi ilgilendirmiyor, elbirliğiyle Türkiye’deki balıkçılık üretim sektörünü yüceltmek, tek derdimiz bu.

Her taraf çözüm bekliyor. Yıllardır hiç dokunulmamış bir alan, kimse balıkçılara dokunmamış ‘ne yapıyorsun, ne ediyorsunuz?’ dememiş. Gerçekten bu raporun sonucunda bütün bilgileri sizinle paylaşacağız. Şurada ‘şu sorun var’ desem yanlış olur. Çünkü her tarafı sorun olan sektör olmuş. Gittiğimiz her ilde coşkuyla, sevgiyle karşılaşıyoruz. Balıkçılarımız sahipsiz kalmış. Biz balıkçılarımızın dertlerine çözüm üretmek için geziyoruz” dedi.

CHP heyeti daha sonra çay bahçesinde balıkçılarla bir araya geldi.

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18175 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.