Vekil Barış Karadeniz, Sinop SGK Müdürü Hakkında Bakana Soru Önergesi Verdi…..

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Sinop SGK İl Müdürlüğü uygulamalarını Meclis gündemine taşıdı. Sinopluların “eziyete dönüşen uygulamalar” nedeniyle ,SGK İl Müdürü Zafer Ali Ürkmez hakkındaki şikayetleri  Milletvekili Karadeniz tarafından  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na soruldu.

 “Kurum çalışmalarına ivme kazandırmak, yeni bir heyecan ve motivasyon sağlamak amacıyla” Zafer Ali Ürkmez’in Sinop Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’ne tayin edildiğini belirten Milletvekili Karadeniz, “Sinoplular ve Sinop Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü çalışanları, kısa bir zamandır görevde olan Ürkmez hakkında bir çok şikayette bulunmaktadır” diyerek Bakan Müezzinoğlu’nun şu soruları yanıtlamasını istedi:

“Sinop Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü personeline mobbing uygulandığı ile ilgili olarak araştırma, inceleme ya da soruşturma talimatı verdiniz mi?

Sinopluların sevdiği ve yıllardır Kurum’a ve Sinop’a hizmet eden personelin hiç gerekmediği halde yerinin değiştirilmesi ve benzeri yıldırma uygulamaları ile emekliliğine zorlanması için Sinop Sosyal Güvenlik İl Müdürü Ürkmez’e talimat verilmiş midir? Verilmiş ise bu talimat hukuka uygun mudur? Hukuka uygun değil ise İl Müdürü Ürkmez hangi yetki ve gerekçelerle bu tür uygulamalar gerçekleştirmektedir? Yasal işlem başlatacak mısınız?

Yurtdışında çalışan vatandaşlarımızın ve ailelerinin SGK ile ilgili işlemlerinde büyük zorluklar çıkartarak tepki toplayan İl Müdürü Ürkmez hakkındaki şikayetleri değerlendirecek misiniz?

Sinop ilinin ekonomisini ayakta tutan esnafımız, küçük ve orta ölçekli işletmelerimiz, hizmet sektörü işletmeleri ve ekonomi çarkını döndüren çalışanlarımıza ekonomik kriz yaşandığı son aylarda, mevzuata uygun olarak faaliyet gösteren esnaf ve işletmelere yoğun bir baskı yapılmasının nedeni nedir? Esnaf ve işletmeleri kepenk kapatma noktasına getiren uygulamalar için Sinop Sosyal Güvenlik İl Müdürü Ürkmez’e kim talimat vermiştir? İl Müdürü Ürkmez’e talimat verilmediyse, Ürkmez bu uygulamalarla esnaf ve işletmeleri neden yıldırmaktadır?

Sinop’ta Sosyal Güvenlik Kurumu’na zarar veren, Sinopluları ve SGK personelini mağdur eden bu uygulamaların sona ermesi için hangi talimatı vereceksiniz?”

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18371 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.