Vali Hasan İpek, Şehit Ve Gazi Aileleri İle Bir Araya Geldi….

Vali Hasan İpek, Türk Polis Teşkilatının 172. Kuruluş Yıl dönümü  ve Polis Haftası etkinlikleri kapsamında Sinop İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Polis Evinde  düzenlenen öğle yemeğinde Şehit ve Gazileri aileleri ile bir araya geldi.
Polis haftası münasebetiyle düzenlenen yemek programının  açılış konuşmasını yapan İl Emniyet  Müdürü Ercan Dağdeviren, bütün Emniyet Teşkilatının Polis Haftasını  kutladı.Açılış konuşmasının ardından konuşma yapan Vali Hasan İpek ise, ‘Öncelikle Polis Haftası Sebebiyle tüm Polislerimizi tebrik ediyorum. Şehitlerimizin ve gazilerimizin aileleri ile birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuzu bu programdan anlıyorum. Böyle bir programı tertip ettikleri için İl Emniyet Müdürümüz Ercan Dağdeviren’e ve değerli eşlerine teşekkür ediyorum. Bizler hep birlikte bir aileyiz. Vücudun herhangi bir yerine bir iğne batsa bütün vücut acı çeker. İşte aynı şekilde bir şehit verdiğimizde bütün vücut olarak her yerimiz aynı acıyı hissediyor. Bir gazimiz olduğunda da tüm acıyı hep birlikte hissediyoruz. Acılarımızı, üzüntülerinizi  içimize atarak gururla hep birlikte aynı acı ve üzüntüleri yaşıyoruz.

Bugün Türk Polis Teşkilatının 172.Yıl dönümü.Türk Polis Teşkilatı 172 yıldan beri bu Milletin hizmetinde ve bu Milletin hizmetinde olmaktan gurur duyarak hizmetini gece gündüz demeden yapıyor. Ve şunu bilmenizi istiyorum bütün devlet teşkilatı içerisinde en fazla fedakâr çalışan asker ve polislerimizdir. 172 yıldır fedakârca bu ülkenin güvenliğini sağlayan ve bütün zorluklara rağmen çalışmalarına devam eden Polis arkadaşlarımın haftalarını ve polis bayramlarını tebrik ediyorum. Bundan sonraki hayatlarında aileleri ile birlikte başarılar diliyorum ve temenni ediyorum ki, Sinoplu Şehidimiz  Hakan Tanrıkulu kardeşimiz verdiğimiz son şehit olsun.Tekrar tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık, ailelerine sabır ve metanet diliyorum. Görevde bulunan Polis Teşkilatındaki tüm Polis arkadaşlarıma ise başarılar diliyor kendilerini bu yoğun çalışmalarından dolayı kutluyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.Vali Hasan İpek’in konuşmasının ardından bütün şehitlerimiz için dua yapılması sonrasında program sona erdi.

Öğle Yemeğine, Vali Hasan İpek’in yanı sıra AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Belediye Başkanı Baki Ergül, Cumhuriyet Başsavcısı Duygu Bayar, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, İl Jandarma Komutanı J. Albay Şefaattin Serten, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Garnizon Komutanı ve Askerlik Şubesi Başkanı P. Bnb. Cevdet Alper Batu, İl Genel Meclis Başkanı Şükrü Gündoğdu, Kurum Müdürleri, Şehit ve Gazi Aileleri ve Polis Teşkilatı mensupları katıldı.
Haber Kaynak : Sinop Valiliği
Share
Boyabat Gündemi hakkında 18366 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.