Vali ÇETİNKAYA’dan 10 Ocak, “Çalışan Gazeteciler Günü”Kutlama Mesajı…

vali

Ülkemizde gazetecilerin özlük hakları 10 Ocak 1961 tarihinde 212 Sayılı Kanun’un yürürlüğe girmesi ile iyileştirilmiş ve 10 Ocak, “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak anılmıştır.

Kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşan gazetecilerin, demokrasi kültürünün gelişmesinde, toplumsal kalkınmanın sağlanmasında ve ülkemizin gelişmesinde, yeri ve değerinin önemi tartışılmazdır. Gazeteci duyduğu, gördüğü, araştırdığı konuları tarafsız, dürüst ve samimi bir şekilde harmanlayan ve kamuoyuyla paylaşan bir iletişim uzmanıdır. Bu sebeple güçlü gazeteci, güçlü basın, güçlü demokrasinin unsurlarındandır.

Bu düşüncelerle her türlü zorlu şartlarda son derece özverili bir şekilde gayret göstererek, basın etiği çerçevesinde objektif olarak toplumsal görevlerini yerine getirmeye çalışan, tarafsız habercilik unsurlarını göz önünde bulunduran, yerel ve ulusal basın mensuplarımızın ve çalışanlarının “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18250 makale
Boyabat Gündemi

1 yorum

  1. Prostadine is a dietary supplement meticulously formulated to support prostate health, enhance bladder function, and promote overall urinary system well-being. Crafted from a blend of entirely natural ingredients, Prostadine draws upon a recent groundbreaking discovery by Harvard scientists. This discovery identified toxic minerals present in hard water as a key contributor to prostate issues. https://prostadinebuynow.us/

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.