TV’DEN Akıllı Telefon Siparişi verdi, dolandırıldı…

-salatalik

Gerze’de yaşayan İsmail Koşal isimli vatandaş ulusal bir kanalda yer alan pazarlama reklamında gördüğü akıllı telefonu, verilen numarayı arayarak sipariş etti. Sipariş ettiği akıllı telefonu PTT İlçe Müdürlüğünden almaya giden Koşal, parayı söylenen hesaba yatırdıktan sonra, gelen paketin içinden çıkan eski dokunmatik telefonu görünce şaşkına döndü. Emekli vatandaş tuşlu telefonu geri iade ederek, TV reklamında verilen numarayı aradı, ancak telesekreter yolu ile geri aranacağı söylenmesine rağmen günlerdir kimsenin kendisini aramadığını, hiç bir yetkiliye ulaşamadığını ifade etti.

Şaşkınlık yaşatan olayı anlatan mağdur vatandaş, özel bir kanalda yayınlanan reklamdan görerek telefon siparişi verdiğini belirterek, Akıllı telefon siparişini verdim. Yapılan reklamda Çin, Kore malı değildir uyarısı vardı. Telefonla sipariş hattını aradım ve siparişimi verdim. Kısa bir süre sonra kargonun PTT ilçe müdürlüğüne ulaştığını öğrenerek gittim ve parayı yatırdım.

Gelen kutuyu açtığım da ise büyük bir şaşkınlık yaşadım. Sipariş ettiğim akıllı telefon yerine tuşlu eski model bir telefon gönderilmişti. Bende geri iade etme hakkımı kullandım. Ancak daha sonra para iadesi için sipariş ettiğim numarayı (0212 824 09 72)defalarca aramama rağmen kimseye ulaşamadım” dedi.

Başka insanlarında maduriyet yaşamamaları adına konuyu gazetemize aktaran vatandaşımız herkesi daha dikkatli olmaya davet etti.

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18175 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.