Türkeli’de Sahte Peygamber Ortaya Çıktı…..

sahte

Türkeli Esnaf Kefalet Kooperatifi Salonu’nda konferans veren eski Müsteşar Yardımcısı ve Devlet Planlama Uzmanı olan İskender Evrenesoğlu, kendini mehdi ilan etti, katılanlara elini öptürdü.

İskender Evrenesoğlu konferansta yaptığı konuşmada, kendisini Resulullah olduğunu ve Allah katından kendisine kitap verildiğini iddia etmesinin ardından konferansı izleyen vatandaşlar dondu kaldı. Bir zamanlar Nur Tv adlı kanalda sohbetler yapan, MİHR Vakfı’nın sahibi şarlatan İskender Evrenesoğlu, çeşitli kelime oyunlarına başvurarak kendisinin kitaplı bir resul olduğunu, ama peygamber olmadığını söylüyor.

Veli-Resul ve Nebi-Resul şeklinde iki tip resullük durumunun olduğunu ve kendisinin bu kategorizasyonda ikinci tür olan Veli-Resullerden biri olduğunu ve Allah tarafından Türk ırkını tebliğle, irşadla vazifelendirildiğini iddia etmektedir. Kendisini Mehdi-Resul ve devrin imamı olarak lanse eden ve Hz. İsa (a.s.) ile birlikte Altınçağı tesis edeceğini söyleyen ama Hz. İsa (a.s.)’nın nerede olduğunu bilmeyen biri olduğu belirtilmektedir.

Tüm peygamberlerin misakta kendisini desteklemek için söz verdiğini ve kendisinin Mehdi-Resul olarak zuhur edecegi zamanı yüzyıllar öncesinden gözlediğini ve zuhurunun işaretinin Duhan Sûresi gereği çıkacak olan bir duman olduğunu söyleyen ama piyasaya: “Beklenen Mehdi benim.” diyerek çıktığı halde dumanın hâlâ olmadığını işine gelmediği için gözardı eden ve yaşınında 71 olmasını engel saymayan biri.

tg.resim_-1-427x500

 

Tüm peygamberlere namaz kıldırdığını söyleyen, Hz. Muhammed (s.a.v.)’e imamlık yaptığını ama bunda şaşılacak birşey olmadığını her devirde devrin sağ olan imamı kimse onun bu vazifeyi icra ettiğini söyleyen ama kendisinden başka bu iddiayı dile getiren başka birinin daha olmadığını gözardı eden yalancıdır.

Her devirde her millete kendi dilleriyle Resul gönderildiğini söyleyen ama yerlerin ve göklerin hakimi(!), insanoğlunun tamamının toplam bilgisinin sahibi(!) oldğu halde günümüzdeki milletlerin resullerini her nedense bilmeyen ve tanımayan bir mecnundur.

Türk milletinin resulü olduğunu iddia ettiği halde kendi milletinin değil Amerikan milletinin arasında yaşayan, Hz. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) müstesna peygamberlerin bile görmek isteyip de göremediği Allah’ı birçok kez gördüğünü^, kendisiyle beraber başka bazı kimselerin de gördüğünü iddia eden bir meczubdur.

Konferansta yaptığı konuşmalarının ardından katılımcıların bir kısmı salonu terk etti, bazı katılımcılar ise elini öptü.

Kaynak : Türkeli Gazetesi

 

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18198 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.