Türkeli Eski Belediye Başkanı, Dualarla Toprağa Verildi….

8245724

1994-1999 yılları arasında Türkeli Belediye Başkanlığı görevinde bulunan, son olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanlığını yapan Mustafa Özcan (52) için Belediye Başkanlığı önünde tören düzenlendi.

Düzenlenen törende, Mustafa Özcan’ın özgeçmişi okundu. Türkeli Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan, yaptığı konuşmada, “Yıllardır birlikte çetin siyasi mücadeleler verdik. Belki bu mücadelede bugünlere gelmemizde onun da emeği büyük. Siyasi mücadeleyi seven bir şahsiyet olarak hatırlayacağım Mustafa Özcan’ı, yaşadığım bir anısıyla anmak istiyorum. Hepinizin bildiği gibi, 2009 yerel seçimleri, çok mücadeleli ve çetin geçti. Seçimde birbirimizle mücadele içine girmemize rağmen, seçimin bitmesinin ardından demokratlığını gösterip, ekibiyle birlikte gelerek bizleri de tebrik etmesini bilen alçak gönüllü bir insandı. Ruhu şad olsun, mekanı cennet olsun, Allah kederli ailesine sabırlar vermesini diliyorum.” dedi.

Konuşmanın ardından Özcan’ın cenazesi, Merkez Camii önüne getirildi. Aile adına taziyeleri, babası emekli imam hatibi Haşim Özcan, kardeşleri ve oğulları kabul etti. Merkez Camisinde düzenlenen cenaze törenine, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Eski Ulaştırma, Bayındırlık ve İskan Bakanı Yaşar Topcu, AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, AK Parti 25. Dönem Sinop Milletvekili Cengiz Tokmak, AK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpçü, Türkeli Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan, çevre ilçelerin belediye başkanları ve ilçe başkanları, daire amirleri, ilçeden ve ilçe dışından çok sayıda vatandaş katıldı.

Kılınan cenaze namazının ardından Özcan’ın cenazesi, ilçeye bağlı Hamamlı köyü Çayırlar mahallesindeki aile kabristanlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

 

1941245 8245724 5095631 8419246 6018696

Kaynak : Türkeli’nin Sesi

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18262 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.