Tüm maçları yeni formamla izleyeceğim….

 

Sinoplu kas hastası Yurttaş Aslanboğa, hayranı olduğu Beşiktaş’ın formasına kavuştu. 18 yaşındaki Yurttaş’a, hayırsever bir vatandaş tarafından gönderilen forma gazetemiz tarafından teslim edildi. Formasına kavuştuğu için çok mutlu olan Yurttaş, fanatik taraftarı olduğu Beşiktaş’ın tüm maçlarını yeni formasıyla izleyeceğini söyledi.

 

Geçtiğimiz günlerde gazetemizde yayımlanan 18 yaşındaki kas hastası Yurttaş Aslanboğa’nın hayranı olduğu Beşiktaş’ın futbolcularının imzasının olduğu bir formaya sahip olmak istediği ile ilgili haber sonrasında İstanbul’da yaşayan ve kendisi de Sinoplu olan hayırsever vatandaş Uğur Albayrak, harekete geçti ve Yurttaş’ın çok istediği Beşiktaş formasını kas hastası gence gazetemiz Vitrinhaber vasıtası ile ulaştırdı. Duyarlı vatandaş Uğur Albayrak tarafından gönderilen üzerinde Beşitkaşlı futbolcuların imzalarının bulunduğu ve arkasında kendi isminin de yazılı olduğu formayı teslim alan Yurttaş bu anlamlı davranışından dolayı Uğur Albayrak’a teşekkür etti.

Yurttaş’ın doğuştan kas hastası olduğunu ve bu sebeple makineye bağlı olarak evlerinin odasında yatağında hayata tutunduğunu söyleyen anne Ergül Aslanboğa, tam bir Beşiktaş fanatiği olan oğlunun isteğini yerine getiren Albayrak’a teşekkür ettiklerini söyledi. Aslanboğa; “Oğlum doğuştan kas hastası. Önceki yıllarda tekerli sandalye ile dolaşabiliyordu. Ancak yaşı ilerledikçe hastalığı da ilerledi ve bu odada gördüğünüz makinaya bağlı olarak hayatını devam ettiriyor. Yine Yurttaş gibi aynı hastalığı olan kızımız Yurdakul’u 3 yıl önce kaybettik. Bizim bundan sonra tek çabamız evladımız Yurttaş’ın mutluluğu ve sağlığı. Bizler onun mutluluğu için elimizden geleni yapıyoruz. Oğlum tam bir Beşiktaş fanatiği tüm maçlarını takip ediyor. Uğur bey tarafından gönderilen bu forma oğlumu çok mutlu etti. Onu mutlu görmek elbette bizleri de mutlu etti. Uğur beye bu duyarlı davranışından dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Beşiktaş’ın hiçbir maçını kaçırmadığını söyleyen Yurttaş ise tüm oyuncularını hayranlıkla takip ettiği takımının en sevdiği futbolcusunun Oğuzhan olduğunu belirterek, “Uğur abimin gönderdiği bu forma benim için çok değerli. Formamın üzerinde tüm futbolcuların orijinal imzaları var. Diğer güzel bir şey ise formanın arkasında ismim yazılı. Artık takımımın bütün maçlarını bu formayla izleyeceğim. Bana bu mutluluğu yaşatan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Share
Boyabat Gündemi hakkında 18239 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.