Traktörle İnek Yakalamak İsterken Takla Attı, 2 Yaralı…

kastamonu-inegi-traktorle-yakalamak-isterken-kaza-8568221_x_8510_300

Kastamonu‘nun İnebolu ilçesinde 78 yaşındaki Mustafa ve 72 yaşındaki Azize Bardakçı çifti, kaçan ineği yakalamak için traktörle peşinden gitti. Kontrolden çıkarak şarampole devrilen traktörün altında kalan Azize Bardakçı yaralı kurtarıldı.

İNEĞİN PEŞİNDEN GİTTİLER

Olay, öğle saatlerinde meydana geldi. AkkonakKöyü’nde Mustafa Bardakçı’ya ait inek, bahçede otlarken ipinden kurtularak yakındakiYeşilöz Köyü’ne doğru kaçtı. Mustafa Bardakçı, eşi Azize Bardakçı’yı yanına alarak traktörle ineğin peşinden gitti.

ŞARAMPOLE DEVRİLDİ

Yaklaşık 3 kilometre ineği takip eden Mustafa Bardakçı, Yeşilöz Köyü’nde traktörle ineğin önünü kesmek istedi. Bu sırada kontrolden çıkan traktör şarampole devrildi.

TRAKTÖRÜN ALTINDA KALDI

Sürücü yara almadan kurtulurken eşi Azize Bardakçı traktörün altında kaldı. Köylülerin haber vermesiyle gelen itfaiye, Azize Bardakçı’yı kurtarmak için çalışma başlattı. Yaklaşık 45 dakika süren çalışma sonunda traktör iş makinesi ile kaldırılarak Azize Bardakçı kurtarıldı.

İNEK TESLİM EDİLDİ

Ağır yaralanan Azize Bardakçı, ilk müdahalesi ardından ambulansla İnebolu Devlet Hastanesi‘ne kaldırıldı, daha sonra Kastamonu Dr. Münif İslamoğlu Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Kazayla ilgili soruşturma başlatılırken kaçan inek de köylüler tarafından yakalanarak sahibine teslim edildi.

Kaynak Haberler com.

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18261 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.