TEKNOFEST Kapılarını Ziyaretçilere Açtı…

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, Samsun’da kapılarını ziyaretçilere açtı.

TEKNOFEST KARADENİZ’de Türkiye’nin havacılık ve uzay sanayisi, savunma sanayisinde yerli ve milli üretimi yapılan insansız hava araçları, helikopterler, uçaklar ve havacılık motorları başta olmak üzere geliştirilen ürünler sergileniyor.

Türkiye’nin teknoloji hamlesi olan TEKNOFEST’in açılış programına katılan Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Sayın Kamil DEMİRCİ, Prof. Dr. Sayın Cem Cüneyt ERSANLI ve Prof. Dr. Sayın Hülya TURAN, festival alanında yer alan yerli ve milli hava araçlarını ve geliştirilen ürünleri yakından inceledi.

Üniversitemiz TEKNOFEST Alanında Yerini Aldı

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürütücülüğünde Samsun Çarşamba Havalimanı’nda düzenlenen TEKNOFEST KARADENİZ’de ziyaretçilerin uğrak noktalarından biri de Üniversitemiz tanıtım standı oldu.

Standımızı ziyaret eden misafirlerimize Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sayın Mustafa Can CANOĞLU, Arş. Gör. Sayın Ece POLAT ve Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü Personeli tarafından Üniversitemizin TEKNOFEST için geliştirdiği projeler tanıtıldı.

Üniversitemiz tarafından geliştirilen ve TEKNOFEST yarışmasında finale kadar yükselen “Sıfır Atık Kapsamında Algler kullanılarak Yararlı Ürün Geri Kazanımı, Elektrik Enerjisi ve Biyoplastik Üretimi ile Üretilen Biyoplastiğin Nükleer Zırhlamada Kullanımı” isimli proje ile yarı finalde elenen “Savaşan İHA” ve “ArmMech” projeleri büyük ilgi gördü.

Gösteri Uçuşları Heyecan Uyandırdı

Etkinlikte Türk Hava Kuvvetlerine bağlı Türk Yıldızları ve Solo Türk başta olmak üzere İHA, SİHA ve gösteri helikopterleri Samsun semalarında gösteri uçuşu yaptı. TEKNOFEST alanını dolduran Vatandaşlar gösterileri heyecanla izledi.

Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN ve Rektör Yardımcılarımız da gösteri uçuşlarını ilgiyle takip etti.

Festival kapsamında 30 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında çeşitli gösteriler ve teknoloji yarışmaları gerçekleştirilecek.

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18168 makale
Boyabat Gündemi