Tarımsal Sulama Borularının Kaybolması Merak Konusu Oldu…

Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan’ın, geçtiğimiz günlerde Sinop Mertoğlu köyü halk buluşmasında vatandaşlar tarafından gündeme getirilen tarımsal sulama borularının kaybolması merak konusu oldu.

Sinop’un Merkez ilçesine bağlı Çobanlar Köyü Muhsinli Gölet’inden, Merkez Kılıçlı köyü ovasına giden tarımsal sulama borularının kaybolması merak konusu oldu.

Konu ile ilgili konuşan Sinop Mertoğlu köyü muhtarı Mustafa Ünal, “Sinop Karasu ovasına tarımsal sulama amaçlı gelen su kanallarının tamamı tahrip oldu. İddialara göre geçen sene selden dolayı etkilenen köprünün üzerinden geçen su boruları taşkına sebebiyet verdiği gerekçesiyle, boruların söküldüğü ve dolayısıyla göletten Sinop Kılıçlı köyüne geçen su borularının ortadan kaldırıldığı ve boruların nerede olduğu bilinmiyor. Gölet yıllar önce yapılmış. Su haznesi çeltik suyunu sulamaya yetmiyor. Göletten gelen beton kanallar tahrip olmuş. Su geçmiyor. Bu konuyla ilgili daha önce yetkililere dilekçe vermiştim. Yetkililerden tekrar bu konunun incelenmesini ve tekrar bu Gölet’in Karasu ovasını sulamasına yardımcı olmasını istiyoruz. Son zamanlarda suyun öneminin daha çok olduğu biliniyor. Böyle bir imkanımız varken biz bu Gölet’i kullanmak istiyoruz.” diye konuştu.

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18316 makale
Boyabat Gündemi