Tarihin Çatısı Çöktü…….

 

0922sinopyaseribaba2

İlgisizlikten ve bakımsızlıktan Yesari Baba Türbesi’nin çatısı çöktü.

23 Mart 2016 tarihinde gazetemiz de yayınlanan “Yesari Baba Türbesi’ne kim sahip çıkacak” başlıklı haberimizde türbenin acilen restore edilmesi gerektiğini belirtmiştik.

Yaptığımız haber sonrası aradan tam 6 ay geçerken, yetkili kurum tarafından burayla ilgili hiç bir çalışma yapılmadı. Geçtiğimiz günlerde ise ilgisizlikten ve bakımsızlıktan Yesari Baba Türbesi’nin çatısı çöktü.

23 Mart 2016 tarihinde gazetemizde yayınlan haber özetle şu şekilde idi.

“Sinop’ta bulunan “Yesari Baba Türbesi”nin bakımsız hali görenleri üzerken, yetkililerin bir an önce bu konuya  el atarak Sinop’un bu ayıptan kurtulması gerekiyor.

İlimiz Ada Mahallesi’nde bulunan ve vatandaşın arazisi içerisinde kalan ve yolu dahi olmayan türbenin yetkili kurum tarafından el atılarak buraya bir yol açılması ve türbenin acilen restore edilmesi gerekmektedir.

Bu konuyla ilgili gazetemize konuşan vatandaşlarımız; “Böyle bir türbenin atıl vaziyette bulunması çok üzücü bir  durumdur.

Yetkilerin bu konuya acilen el atarak türbenin restore edilmesi gerekmektedir. Aksi halde yapının bakımzılıktan yıkılması an meselesidir.” dediler.

6 ay önce haberini yaparak Yesari Baba Türbesi’nin bakımsızlıktan yıkılacağını belirtmiştik.

Yaptığımız haber sonrası burasıyla ilgili hiç bir çalışma yapılmazken, geçtiğimiz günlerde Türbe’nin çatısı çöktü.

Haber: A. Fatih YILMAZ – Bizim Karadeniz

0922sinopyaseribaba3

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18321 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.