Son Dakika : Türk Sağlık sen Genel Başkanı, Şube Başkanını İhraç etti…

hüs

MHP ile yakınlığı bilinen ve 2002 yılında Devlet Bahçeli tarafından Türk Sağlık Senin Genel Başkanlığına getirilen Önder Kahveci, 28 Kasım 2015 tarihinde sendikanın delegelerine çağrı yapmaksızın ve ilan şartlarına uymaksızın olağanüstü genel kurul gerçekleştirmiştir.

Olağanüstü genel kurulda aldığı kararları üyelerinden ve kamu oyundan gizleyen sendika, yapılan toplantıyı sendikanın internet sayfasından şube başkanları istişare toplantısı olarak duyurdu. Olağanüstü genel kurula katılan şube başkanlarından alınan bilgiye göre; olağanüstü genel kurul Tüzük değişikliği ve Sinop şube başkanının başkanlık görevinden ihraç edilmesi gündemi ile toplandı.

Türk sağlık Sen genel başkanı Önder Kahveci ile Sinop şube başkanı Hüseyin Ulusoy’un sendikal faaliyetler üzerine ortaya çıkan ihtilaf nedeni ile uzun zamandan bu yana süren hukuki mücadelenin bir neticesi olarak değerlendirilen ihraç kararı sendika tabanının tepkisine neden olmuştur.

Ayrıca Sinop şube başkanının sosyal paylaşım sitelerinden sendika genel merkezinin uygulamaları hakkında yaptığı açıklama nedeni ile Önder Kahveci tarafından açılan davanın şube başkanı lehine sonuçlanması üzerine merkez disiplin kurulunu devreye sokan Kahveci, üç ay geçici ihraç kararı ile Sinop şube başkanı Hüseyin Ulusoy’u sendikadaki görevinden uzaklaştırdı. Ardından kesin ihraç kararı için toplanan genel kurulda divan başkanlığı görevini yürüten ve Kahveci ile yakınlığı bilinen Elazığ şube başkanı Reşit Kılıç, disiplin kurulu teklifini Tüzük ve genel kurul gündemine aykırı bir şekilde genel kurulun görüşmesine fırsat vermeden alelacele oylatarak şube başkanının ihracını sağlamıştır.

Sendika genel başkanının uygulamalarına karşı yedi ayrı dava açan Hüseyin Ulusoy’un ihraç kararına da dava açacağı ve hukuk mücadelesini sürdüreceği belirtildi.

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18315 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.