Son Dakika ; Sinop’ta Davullu Zurnalı Referandum Kutlaması Yapıldı….

Türkiye yeni yönetim sistemine geçip geçmeyeceğini belirlemek için bugün referandumla sandık başına gitti.

Ülkemiz 18 maddelik anayasa değişikliği referandumu için sandık başına giderken, kesin olmayan sonuçlara sonuçlara göre ülke genelinde 51.33 Evet oyu çıkarken 48.67 oranında hayır oyu kullanıldı.

Sinop’ta ise sandıktan % 57. 89 Evet Oyu çıkarken, Hayır oyu % 42.11’de kaldı.

Sinop il merkezi hariç bütün ilçeler de Evet oyu önde çıkarken, sadece Sinop İl merkezinde % 62.05 Hayır oyu önde çıktı.

155 bin 463 seçmenin bulunduğu ilimizde 129 bin 863 seçmen oy kullanırken, 126 bin 870 oy geçerli sayıldı.

Sonuçların açıklanması sonrası Sinop’ta davullu zurnalı kutlama

Sinop Ak Parti İl Başkanlığı binası önünde toplanan çok sayıda partili Başkan Recep Tayyip Erdoğan sloganları atarak kutlama yaptı. Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Ak Parti İl Başkanı Ali Çöpçü’nün de aralarında bulunduğu kalabalık davul zurna eşliğinde Sakarya Caddesinden geçerek İskele Meydanına yürüdü.

Burada açıklamalarda bulunan Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, “Sonuçların ülkemize, milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Nihayetinde seçim boyunca bir şey söyledik sandıktan ne çıkarsa başımızın üstünde yeri vardır milli irade nasıl tecelli ederse milli iradenin başımızın üzerinde yeri vardır dedik ve bugün milli irade sandıklarda tecelli etti. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi milletimiz tarafından sandıkta kabul edilmiş oldu.

Ben bu sonuçların ülkemiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Evet yada hayır vermesine bakılmaksızın, milletimizin 80 milyon ferdinin tamamı için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum dedi. Maviş konuşmasının devamında Evet diyende hayır diyende bu milletin şerefli evladıdır demiştik, bu milletin haysiyetli evladıdır demiştik, hepisinin başımızın üstünde yeri vardır demiştik. Hayırlı uğurlu olsun inşallah” dedi.

Kaynak ; Türkeli Sesi Gazetesi

(Visited 12 times, 1 visits today)
Boyabat Gündemi hakkında 15932 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.