Son Dakika ; Gazeteciye Saldıran Zabıtaya Hapis Şoku…

adsız

 

Geçtiğimiz Ramazan ayında Batur Sokak’ta Sinop Belediyesine ait çöp toplama aracı trafiği kapatarak çöp topladığı sırada bunu görüntülemeye çalışan Gazeteci Deniz Özen’e Zabıta görevlisi Mustafa Uğurlu fiili ve sözlü saldırıda bulunmuştu.

Kafayı goydum mu yapuşturum !!!

Olay mağduru gazeteci Deniz Özen olayı şöyle anlatmıştı; ‘16.07.2015 Tarihinde Saat trafiğin tamamen tıkandığını fark ettim ve bunu görüntülemek istedi. İşimi yaptıktan sonra olay yerinden ayrılırken bir araçtan sesler duydum. Kapanan trafiğin ortasında yaşlı iki vatandaş aracın içerisinden “yolu açın” diye bağırdığını işittim. Bunun üzerine hemen çöp aracını kullanan şoför’ün yanına giderek “ araçta hasta var trafiği açın” dedim. Şoför ise zabıta görevlisi Mustafa Uğurlu’yu işaret etti. Bende zabıta görevlisi Mustafa Uğurlu’nun yanına giderek; “çöp aracını biraz geri alın, bir araçta hasta var” dedim. Zabıta görevlisi; “ sen işine bak, zaten çöpleri alınca gidecek” yanıtını verdi. Hasta bir vatandaşın durumunu görmezden gelen zabıta görevlisini haber yapmak isterken bir anda tehditler savurarak bağırmaya başladı. Zabıta görevlisi bana; “nereye çekersen çek kafayı goydun mu yapuşturun” seninle akşam 17’den sonra görüşeceğiz “ diye tehdit ederek saldırdı. Bu anlar ise saniye saniye görüntülendim’

Dava bugün sonuçlandı !!!

Taraflar birbirlerinden şikayetçi olması ve  adli makamlara taşınmasının ardından mahkeme bugün sonuçlandı. Mahkeme sonucuna göre görev başındaki gazeteciye sözlü ve fiili saldıran zabıta görevlisi Mustafa Uğurlu’ya beş ay hapis cezası verildi.

Mahkeme çıkışında konuşan Gazeteci Deniz Özen ise yaptığı açıklamada ; Umarım bu talihsiz olay herkese örnek olur, halkla ilişkileri sıfır olan bir Belediye olunca buna benzer olaylar yaşanıyor ve yaşanacakta. Belediyeye onlarca şikayet gitmesine rağmen olay gününe kadar hiçbir önlem alınmamıştı. Bu olay yaşanınca Belediye geri adım atarak çöp toplama saatlerini akşam saatlerine çekmişti. İşini düzgün yaparlarsa  birçok sorun düzelir.  Aslında bütün kahrı zabıtalar çekiyor, vatandaşla karşı karşıya gelenler zabıtalar, onlarda kendi çaplarında haklılar . Bu konuda Belediye nin halkla ilişkilerine büyük görev düşüyor,ama her şey de ortada. Kışın kar bastırınca araçlarınızla dışarı çıkmayın diyen bir halkla ilişkiler olunca, vurdumduymazlıkla akşamı eden bir halkla ilişkiler olunca durum böyle oluyor. Sonuç olarak adalet yerini buldu, bu karar  sadece zabıtaya değil, işlemeyen sisteme kesilmiştir ’ dedi.

 

 

HABER VİDEOSU

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18168 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.