Son Dakika ; Emniyetten Uyuşturucu Tacirlerine Operasyon, 3 Kişiye Göz Altı….

Sinop İl Emniyet Müdürlüğü, il genelinde uyuşturucu tacirlerine göz açtırmadı.

 

Emniyet ekipleri tarafından il genelinde uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanan yetiştiren ve ticaretini yapan şahıs ve organizasyonlara yönelik olarak yapılan planlı çalışmalar kapsamında; farklı tarihlerde yapılan 3 adet ara yakalamada toplamda 2.3 gram esrar maddesi, 2 adet ruhsatsız tabanca, 78 Kök ekilmiş halde hint kenevir bitkisi, 380 gram hint keneviri tohumu, 3 adet ruhsatsız av tüfeği, 45 adet tabanca fişeği, 56 adet av tüfeği fişeği 2 adet sahte plaka ve 1 adet hassas terazi ele geçirildi.

 

Ayrıca organizasyon içerisinde bulunan şahıslara yönelik olarak İl jandarma Komutanlığı görevlileri ile müştereken eş zamanlı olarak düzenlenen operasyon neticesinde toplam 3 şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

 

Şahısların ikamet ve işyeri aramalarında 6 adet ruhsatsız av tüfeği, 12 kök ekili halde hint keneviri bitkisi, 22 adet tabanca fişeği, 27 adet av tüfek fişeği ve bin 160 gram hint keneviri tohumu ele geçirildi. Adli işlemleri Uyuşturucu ile Mücadele Şube görevlilerince takip edilen operasyonlarla ilgili soruşturma devam ediyor.

Vitrinhaber Gazetesi

 

(Visited 21 times, 1 visits today)
Boyabat Gündemi hakkında 15932 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.