Son Dakika ; Durağan Olaylarında Gözaltına Alınan, 17 Kişiden 4 Kişi Tutuklandı…….

sinop_1

Kurban Bayramı’nın arefe günü iki kişinin kavgasıyla başlayıp büyüyen Durağan’da ki olaylarda 4 kişi tutuklandı.

imagesKonu ile ilgili Sinop Ak Parti Milletvekili Nazım Maviş’ten alınan bilgilere göre, “Durağanda yaşanan olaylarla ilgili gözaltına alınan 17 kişinin 4 tutuklandı. Çocuğu vuran kişide tutuklananların içinde Vuranlar kendileri teslim oldular.

 

Mahkemeye çıkartılıp tutuklanarak cezaevini konuldular. Onun dışında Savcı Bey tanık beyanlarına kamera kayıtlarına dayanarak bundan sonraki süreçte de soruşturma ve kamu davası açılması gereken işlemler şuanda yürütüyor. Dolayısıyla suça karışmış olan kim varsa tek tek toplumun tansiyonu yatıştıktan sonra alacaklar. Soner karanın ölümüne sebep olan 4 kişi tutuklandı. Bunların içerisinde adli kontrolle soruşturması devam eden kişiler olduğu öğrenildi. Araç yakmanın olduğu gece 11 kişi gözaltına alındı.

duragan-daki-olaylarda-olen-genc-topraga-veri-4-8775771_o

Olaya karıştığı tespit edilen 2-3 kişi adli kontrolle serbest bırakılmıştı. Diğer taraftan en başta Olukbaşı muhtarı gözaltına alınmıştı. Ardından muhtarla beraber 4 kişi dört beş gün sonra ölüm hadisesine karışanlar teslim olarak tutuklandılar.

Gözaltıların serbest bırakılması biraz stratejik bir karar ilerleyen süreçte ortama göre bir uygulama yapılacak.” denildi.

duragan-daki-olaylarda-olen-genc-topraga-veri-2-8775771_o

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18273 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.