Son Dakika : Doğal Gaz Geliyor…

gaz2

Sinop İl Merkezi Doğalgaz altyapı işletmesini üstlenen Akmercan Sinop Doğalgaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş. Bölge Müdürü Necmettin ERİKÇİ, Sinop TSO Yönetim Kurulu Başkanını ziyaret ederek Sinop’ta yapılan çalışmaların aşaması hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulundu.

Sinop TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erol Derici ziyaretten duyduğu memnuniyet sonrası yaptığı açıklamada “Şu anda Gelincik Mahallesi doğalgaz altyapısının tamamlandığı, Küçük Sanayi Sitesinin bitirildiği ve Ordu Köyü inşaatının devam ettiği, yakında Sinop Belediyesinin başlatacağı Sakarya Cad. inşaatı düzenlemesiyle paralel olarak Sakarya Caddesi sağında ve solunda denize kadar olan kısımlarda da doğalgaz dağıtım işinin tamamlanacağını söyledi.

TSO Başkanı Derici Normal koşullarda 2015 yılı Kasım ayında Sinop’a gaz dağıtmaya başlanacağı fakat Sinop Ordu köyünde bulunan basınç düşürme istasyonunda ana vana inşaatı alanının BOTAŞ ile kamulaştırma sorununun devam ettiği, şu anda Danıştay aşamasında olduğu bu yargılamanın BOTAŞ lehine sonuçlanması durumunda önümüzdeki yılın Kasım ayında Sinop’un Doğalgazla buluşabileceğini ve yurttaşlarımızın beklentilerinin sonuçlanacağı kanısına varmış bulunuyorum” dedi.

KAYNAK:sinop.com.tr

gaz1 gaz3

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18318 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.