Son Dakika ; Darbeci Fetö Üyesi 4 Sinoplu Yurt Dışına Firar Etmiş……

tayyip-kacacak-diyorlardi_copy

Kocaeli Gebze bölgesinde etkisi tartışılmayacak kadar güçlü olan FETÖ’nün üst düzey yöneticileri, darbe girişiminin ardından toplu bir şekilde yurt dışına firar ettiği öğrenildi. Firar edenlerin arasında 4 Türkelili olduğu ortaya çıktı.

FETÖ’nün üst düzey yöneticilerinin arasında yer alan Çayırova’daki işadamlarının Senagal’e kaçtığı bilgisine ulaşıldı. Gebze bölgesindeki Fetullahçı Terör Örgütü’nün üst düzey isimleri şimdi didik didik aranıyor.

Tüm mal varlıklarına idari tedbir konulan FETÖ’cülerin aileleri ise yakın markaja alındığı belirtildi. Yurt dışına kaçan isimler arasında; Dolu Emlak’ın ortaklarından Türkeli Hamamlı köyünden Ali Akengin, Çayırova’nın abisi konumundaydı. Aile şirketi olan Fatih Emlak’ın FETÖ’cü sahipleri Türkeli Gaziler köyünden Musa, Erkan ve Özkan Günay ise Kimse Yok Mu Derneği yönetimde bulunan kız kardeşlerini de yanına alarak kaçanlar arasında yer alıyor. Günay kardeşler, FETÖ’ye finans sağlayan en köklü aile olarak biliniyor.

 

Öte yandan eski Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Çorapsız’ın ve Kılıç Turizm’in sahibi Arif Kılıç’ın da Türkiye’yi terk ettiği tespit edildi. Saydığımız tüm isimler yorumlarında, ‘Birgün Tayyip Erdoğan bu ülkeden kaçacak’ diyorlardı, şimdi kendileri bu cennet vatanı terk ettiler.

Uğur Saray – Gebze Yeni Gün Gazetesi

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18247 makale
Boyabat Gündemi

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.