Son Dakika ; Boyabat Organize Sanayiye İki Yeni Firma Geliyor….

Kaymakam Güney, Boyabat organize sanayisinde deneme üretimine giren KUZEY KRİSTAL MOZAİK VE CAM SANAYİ fabrikasında incelemelerde bulundu.


İncelemelerde Kaymakam Ümit Hüseyin GÜNEY’e, Fabrika Müdürü ve Ortağı Enis TUNÇ, Fabrika ortaklarından Hayrettin ERDEM, Cevdet ERDEM eşlik etti.

Fabrika hakkında bilgi veren TUNÇ; fabrikanın 3550 m2 kapalı alan olarak inşa edildiğini, fabrika tavanının gün ışığından maximum derecede istifade edilecek şekilde tasarlanarak enerji kullanımını minimum seviyeye düşürmeyi planladıklarını ve bu sayede çalışanlara da doğal bir çalışma ortamı oluşturduklarını dile getiren TUNÇ, şöyle devam etti. Fabrikanın son 20 gündür deneme üretimi sürecinde olduğunu, deneme sürecinde 150 m2 ile 200 m2 cam mozaik üretildiğini ve 40 kişinin istihdam edildiğini, tam kapasite ile üretime geçildiğinde istihdamın 100 kişiyi bulacağını, tam kapasite ile üretime geçtiklerinde günlük 600 m2 ile 800 m2 üretim yapabileceğiz dedi.


Kaymakam Güney, üretim bandı hattının her aşaması hakkında tek tek bilgi alarak incelemelerde bulundu.

Kaymakam GÜNEY, ilçemiz ekonomisine ve sanayisine rol-model olacak nitelikte ve Avrupa standartlarında bir tesis kazandırdıkları fabrika sahiplerine çok teşekkür ederek, Boyabat için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kaynak : Boyabat Kaymakamlığı

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18261 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.