Son Dakika ; Boyabat Kültür Merkezi adı ’15 Temmuz Şehitler Kültür merkezi ‘ olarak değiştiriliyor…….

160727_kultur1
Boyabat Kültür Merkezi adı ’15 Temmuz Şehitler Kültür merkezi ‘ olarak değiştiriliyor
Boyabat’ta yapım çalışmalarına devam edilen Kültür Merkezine “15 Temmuz Şehitler Kültür Merkezi” ismi verilecek.
Belediye Başkanı Şefik Çakıcı yaptığı açıklamada, “Fetullahçı Terör Örgütünün darbe girişiminin ardından ilçe merkezinde ki  Kültür Meydanı önünde ki alanda, halkın sabahlara kadar nöbet tutarak demokrasisine sahip çıktığını söyledi.
Başkan Çakıcı Boyabat Kültür Merkezinin meclisde alınacak karar ile isminin  “15 Temmuz Şehitler Kültür Merkezi “ olarak değiştirileceğini bildirdi.
İstanbul Boğaziçi Köprüsü’nün adı, Bakanlar Kurulu kararıyla “15 Temmuz Şehitler Köprüsü” olarak değiştirilirken, bir hamle de Boyabat Belediyesinden geldi.
 
Çakıcı “ İlçemize ve Halkımıza Hayırlı Olsun”
Belediye Başkanı Şefik Çakıcı İlçe Halkının Demokrasi Nöbeti İçin Toplandığı Meydana  “15 Temmuz Şehitler Kültür Merkezi ” isminin verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi. Çakıcı, “ Demokrasinin, Milli İradenin galip geldiği, İstanbul’da ve Türkiye genelinde şehit düşen vatandaşlarımızın aziz hatırasını Kültür Merkezimizde yaşatacağız. Çakıcı,  Boyabat Kültür Merkezimizin adı bundan böyle 15 Temmuz Şehitler Kültür Merkezi olarak anılacaktır. İlçemize ve halkımıza hayırlı olsun” dedi.
Share
Boyabat Gündemi hakkında 16856 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.