Son Dakika : Boyabat Kapalı Ceza Evinden İki Mahkum Firar Etti, Emniyet Alarmda….

boyabatcik

Boyabat Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan 2 mahkum firar etti. Mahkumların yakalanması için geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Kapalı Cezaevi’nden kaçan iki mahkum için arama çalışmaları başlatıldı. Edinilen bilgiye göre, Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda önceki gün sabah yapılan sayımda 2 mahkumun eksik olduğu fark edildi. Nitelikli yağma ve kamu malına zarar verme gibi suçlardan dolayı cezaevinde bulunan T.K. ve E.M. isimli mahkumların firar etmesiyle ilgili araştırma başlatıldı. Her iki mahkumun da 13 ila 16 yıl kesinleşmiş cezaları bulunduğu öğrenildi.

mahkum

 

NASIL KAÇTILAR?

2 mahkumun firarıyla ilgili yetkililer henüz resmi açıklama yapmazken edinilen bilgiye göre firarilerin tırnak makasının törpüsü ile çatalı keskin hale getirdikleri, bu aletlerle cezaevi bahçesinin demirlerini kestikleri ve telleri de aşarak cezaevinden kaçtıkları tespit edildi. Olay sonrasında kamera kayıtlarını inceleyen yetkililer, firarilerin gece 22:00 sularında kaçtıklarını ve otobüsle Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne (AŞTİ) vardıklarını tespit etti.
Firarilerin yakalanması için geniş çaplı operasyonun başlatıldığı ve tüm güvenlik birimlerine de bilgi verildiği öğrenildi.

Kaynak : Sinop Sıcak Haber

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18326 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.