Son Dakika ; Boyabat İHH Tırları (Reyhanlıya) Yerine Ulaştı…….

23 Aralık Cuma günü saat 14’te dualarla uğurlanan 3 tır un bugün akşam saatlerinde yerine ulaştı.Bilindiği gibi Boyabat’ta IHH önderliğinde başlatılan kampanyada kısa bir sürede 3 tır un toplanmıştı. Boyabatlıların büyük desteği ile toplanan ve 3 tıra yüklenen1560 çuval  un IHH Boyabat şube başkanı Osman Özkan ve yönetim kurulu üyeleri refakatiyle yerine ulaştırıldı.
Edinilen bilgiye göre 24 saat gibi uzun bir süren yolculuk sonucunda Boyabat’tan yola çıkan 3 tır bugün (24 Aralık) saat 16:00 civarında Hatay’ın Reyhanlı ilçesine ulaştı. Yardım malzameleri içinde 1560 çuval unun yanı sıra bir miktar mercimek, fasulye ve pirinçte bulunuyordu.
IHH Boyabat Şube Başkanı yaptığı açıklamada; ” Boyabatlıların müslüman kardeşleri için bize emanet ettikleri yardım malzemelerini Allah’a şükür kazasız belasız yerlerine ulaştırmanın gururunu yaşıyoruz. Sevgili Boyabatlılar Emanetiniz Yerine Ulaştı Allah’a Şükür. Allah bu kampanyaya katkı sağlayan, dua eden, yardım eden herkesten razı olsun.”Kaynak Boyabat Bülteni
Share
Boyabat Gündemi hakkında 18375 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.