Son Dakika ; Başkan Hüseyin Yüksek HDP Davasından Berat Etti…..

yüksek

2013 Yılında Sinop’u ziyaret eden HDP’li Sebahat Tuncel’i darp ettiği iddiası ile yargılanan eski Belediye Başkanı Hüseyin Yüksek,3 yıl sonra beraat etti.

2013 yılında yaşanan olay da o dönem Sinop’un Dikmen ilçesinin AK partili Belediye başkanı olan hüseyin yüksek Sinopluları kışkırtan ve büyük olayların çıkmasına neden olan HDP’liler ile tartışma yaşamış ve heyette bulunan Sebahat Tuncel’i darp ettiği iddiası ile hakkında 23 yıl hapis cezası ile yargılanıyordu.

u_9517PİŞMAN DEĞİLİM ÇÜNKÜ…

Belediye başkanlığı sonrası şimdi Adalet ve demokrasi platformu başkanlığı yapan Hüseyin Yüksek, o gün yaşadıklarını Halksesi. Com’a anlattı. Tuncel’in Türk bayrağını kopartıp yere savurduğunu görünce kendini tutamadığını belirten hüseyin yüksek “Sebahat Tuncel orada Türk bayrağını yerinden koparıyordu. Benim sağ tarafımda duruyordu. Bayrağı yerinden koparınca müdahale etmek durumunda kaldım. Bu müdahalemden dolayı da zerre kadar pişman değilim. Ben, bu vatanın evladıyım. ‘Söz konusu memleketse gerisi teferruattır’ sözü, boş bir söz değildir. Yüreği olan, bu memlekete sevgisi olan herkes o müdahaleyi gerekiyorsa darp yapmak suretiyle her türlü müdahaleyi yapmakla mükelleftir. Doğrusu da budur” dedi

3 YIL SONRA GELEN KARAR

Yaklaşık 3 yıldır süren dava ise dün sonuçlandı ve mahkeme suçun ağır tahrik altında işlendiğine karar vererek, Hüseyin Yüksek’i beraat ettirdi. Yüksek, mahkeme kararı için yaptığı açıklamasında; “ Dosyada kamu görevlisine yönelik mukavemet deniliyordu. Türk bayrağı indiriliyor ve ben bununla ilgili sanık durumuna düşüyorum. Şeriatın kestiği parmak acımaz cümlesine inanan bir kişiyim. Biz bu vatan için ceza yatılacaksa yatarız, diyet ödenecekse, bedel ödenecekse öderiz. Takdir Allah’ın deriz, boynumuzu büker cezamızı çekeriz. Ama adalet doğru tecelli etti ve beraat ettim.“ dedi.

Kaynak sinop halk sesi sayfası

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18401 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.