Son Dakika ; Ayanacık’lı Kaymakam Tutuklandı……

thumbs_b_c_a24dbc86e2b81851b3d1efee69f2c703FETÖ’nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan Sinop’un Ayancık İlçesi doğumlu Ağaçören Kaymakamı Erkan Yılmaz, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildikten sonra tutuklandı. 

İşte O kaymakamın Öz Geçmişi;
1984 yılında Sinop ili Ayancık ilçesinde doğdu. İlk, ortaokul ve lise öğrenimini Ayancık’ta tamamladı. 2006 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bölümünden fakülte birincisi olarak mezun oldu. Devlet memurluğuna 2007 yılında Maliye Bakanlığı Gelir Uzman Yardımcısı olarak başladı.
Sırasıyla Vergi Denetmen Yardımcısı ve Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müfettiş Yardımcısı olarak çalıştı. 2011 Mart ayında Samsun Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Kaymakam Adaylığı sürecinde sırasıyla il stajını Samsun, teftiş stajını Kocaeli, refiklik stajını ise Silopi ve Seferihisar İlçelerinde tamamladı. Yozgat-Saraykent, Nevşehir-Kozaklı İlçelerinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu. Yurtdışı stajını Amerika Birleşik Devletleri Virginia Eyaletinde tamamladı. Kendisi Sevil Hanım’la evli olup iki çocuk babasıdır.
Kaynak: Ajanssinop
Share
Boyabat Gündemi hakkında 18239 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.