Judocularımız Niğde’deki Türkiye Şampiyonasından da derece ile döndüler. Okul Sporları Türkiye Judo Şampiyonası 7-8 Mayıs 2016 tarihlerinde Niğde ilinde yapılan ve 47 ilden 127 bayan 151 bay toplam 278 sporcu 74 antrenör 51 idareci 28 hakem ve 2 federasyon temsilcisinin katılımı ile gerçekleşen Okul Sporları Türkiye Judo Şampiyonasından da 2 Türkiye üçüncülüğü çıkardık.
İl ve Karabük’te düzenlenen Bölge müsabakalarında dereceye girerek Türkiye finallerine gitmeye hak kazanan sporcularımızdan Gerze Haşim ve Zehra Tarı Ortaokulu öğrencisi Beyza Özcan 44 Kg. bayanlar kategorisinde, Gerze Atatürk Ortaokulu öğrencisi Rabia Aleyna Hep 32 Kg. bayanlar kategorisinde Türkiye 3.sü olarak ilçemize bir gurur daha yaşattılar.
Sinop’u en iyi şekilde temsil ederek ilimize Türkiye derecesi kazandıran sporcularımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz
Thanks extremely practical. Will share website with my friends. cena valsartan cardio teva w Lublinie, Polska
I pay a visit everyday some web pages and information sites to read articles or reviews, except this weblog gives quality based content.
You should take part in a contest for one of the greatest blogs on the internet. I am going to recommend this site!
Fine way of explaining, and good piece of writing to get data about my presentation subject matter, which i am going to convey in college.
I don’t know if it’s just me or if everyone else experiencing problems with your website. It appears as if some of the text on your posts are running off the screen. Can someone else please comment and let me know if this is happening to them too? This could be a problem with my browser because I’ve had this happen before. Appreciate it
Francisk Skorina Gomel State University
Yes! Finally something about %keyword1%.
This website was… how do I say it? Relevant!! Finally I have found something that helped me. Thanks a lot!
This is the right blog for anyone who really wants to find out about this topic. You understand so much its almost hard to argue with you (not that I actually would want toHaHa). You definitely put a brand new spin on a topic that’s been written about for years. Great stuff, just great!
Hi! I just would like to give you a huge thumbs up for the great info you’ve got here on this post. I’ll be coming back to your site for more soon.
An impressive share! I have just forwarded this onto a colleague who was doing a little research on this. And he in fact bought me lunch because I found it for him… lol. So let me reword this…. Thank YOU for the meal!! But yeah, thanx for spending time to discuss this issue here on your website.
This is a topic that is close to my heart… Many thanks! Where are your contact details though?
Link exchange is nothing else except it is only placing the other person’s weblog link on your page at proper place and other person will also do same in favor of you.
Строительство автомоек под ключ – это возможность получить готовое к эксплуатации и прибыльное предприятие без лишних хлопот.
Greate article. Keep writing such kind of information on your page. Im really impressed by your site.