Sinop’ta Yanan Gemide Can Pazarı…

20 Aralık 2022 gece 22.00 civarı Sinop açıklarında seyreden Malta Bayraklı bir gemide çıkan yangında 16 kişinin yaralandığı bilgisi alındı.

Yanık sonrası hemen hemen hepsinin denize atlaması sonucu yanıkla birlikte hipotermi riskide ortaya çıktı.

112 Acil Yardım Ambulanslarımız hızlıca Sinop limanına ulaştı. Kayıkçı teknesi ile limana getirilen yaralıların hepsi çok kısa sürede Sinop Atatürk Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Sinop Atatürk Devlet Hastanesinde görev yapan bütün Acil Tıp Uzmanlarımız, Anestezi ve Reanimasyon uzmanlarımız ve Genel Cerrahi Uzmanlarımızın hepsi çok hızlı bir şekilde Acil servise ulaştı. Hastanemizin diğer servislerinde çalışan sağlıkçılarımız da Acil servise desteğe geldi.

Yaralıların ilk müdahalesi yapıldı. 7 yaralı entübe edildi. 6 yaralı Samsun ve Ankara’ya sevk edildi. 4 yaralı yoğun bakıma, 6 yaralı da yataklı servise yatırıldı.

Saat 22.00’da bilgimiz olan yaralıların hepsi 22.30’da hastane servisine ulaştı.

Saat 24.00’da Acil serviste hiçbir yaralı kalmamıştır. Bu kadar kısa sürede olağan üstü gayret, beceri ve başarı sergileyen tüm çalışma arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Bu sürecin başından sonuna kadar yanımızda olan Sinop Valimiz Sn. Erol Karaömeroğlu’na saygılarımı sunuyorum.

Uzm. Dr. Hasan MOLLAHÜSEYİNOĞLU

Sinop İl Sağlık Müdürü

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18262 makale
Boyabat Gündemi