Sinop’ta Üniversite Öğrencilerinin, Kira ve Ulaşım İsyanı…..

Sinop-Üniversitesi-Taban-Puanları

ÖSYM tercihlerinin açıklanmasının ardından Sinop Üniversitesi’ni kazanan öğrenciler, şehirden memnun olmadıklarını belirttiler.

Sinop Üniversitesine dışarıdan gelen öğrenciler burada yaşamaktan memnun değiller. Sinop Üniversitesini tercih eden öğrenciler konaklama, taşıt ve yol sorunu çekiyorlar.

Sinop’ta okuyan kız ve erkek üniversite öğrencilerinin ortak problemi yakacak ve kira ödemeleri oluyor. Bu problemler dışında üniversite öğrencileri pansiyon, misafirhane ve yurtlara yerleşemiyor. Öğrencilerin ödediği kiralar yetişkin kişilerin ödediği kiralara göre daha fazla olabiliyor. Ev sahipleri kişi başına göre kira ödemesi çıkarıyor. Bu durumdan hem öğrenciler hem de velileri oldukça rahatsız. En az yarım ton olmak üzere ailelerden daha fazla kömür alınması için öğrencilerden ekstra ücret talep ediliyor.

Aynı zamanda ulaşım konusunda da oldukça zor anlar yaşanıyor. Öğrenciler; “Okula giden minibüsler uzun süre gelmiyor. İkinci örgünde okuyan arkadaşlarımız 15 kişilik minibüslere sıkış tıkış 40 kişi binmek zorunda kalıyorlar. Yetişkinlerle öğrencilerin ödediği ücret arasındaki fark sadece 25 kuruş. Belediye Başkanımız Baki Ergül’ün bu konuya hassasiyet göstermesi sayesinde 50 kuruş daha az ödemeye başlayacağız.” diye belirten öğrenciler yetkililerden yaşadıkları sorunlara en kısa zaman da çözüm bulmalarını istediler.

Kaynak Ayancık Dündem

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18318 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.