Sinop’ta tekneler limana boş döndü

Av yasağının 1 Eylül’de sona ermesiyle birlikte tekne ve gemilerle denize açılan Sinoplu balıkçılar, uzun bir aradan sonra gecenin geç saatlerinde ağlarını denize bıraktı.
Sezonun ilk avında, günün ilk ışıklarıyla ağlarını toplayan balıkçılar, ilk gece umduklarını alamadı. Ortalama 3 bin palamutla limana dönen balıkçılar, deniz suyu sıcaklıklarının iyice azalıp balıkların bollaşmasını bekliyor.

İLK GECE UMDUĞUMUZ GİBİ OLMADI AMA SEZONDAN UMUTLUYUZ
Büyük umutlarla denize açılan balıkçıların ilk geceden umduklarını alamadıklarını söyleyen Sinop Abalı Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ömer Tuncer, her şeye rağmen sezondan umutlu olduklarını ifade etti. 

Tuncer; “Tüm Türkiye’de 1 Eylül’de başlayan balıkçılık sezonunun hayırlı geçmesini diliyorum. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Sinop’ta da balıkçılarımız bu gece saat 00.00 itibariyle denize açıldılar. Fakat, havaların sıcaklığından olsa gerek umduğumuz balığı tutamadık. Oldukça az miktarda balık tutuldu. Ortalama 3 bin adet palamut balığı tutuldu. Umarız kısa sürede deniz sıcaklığı düşer ve palamut avı sayısında artış yaşarız. Bizim bu sezondan beklentimiz büyük inşallah yanılmayız” dedi.
 

KAYNAK: VİTRİNHABER

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18247 makale
Boyabat Gündemi