Sinop’ta oy verene mi yol var?

yolhaber_1

Sinop’un Ayancık İlçesine bağlı Doğanlı köyünde vatandaşlar, muhtarın seçimlerde kendisine oy vermediğini düşünerek, yollarını yapmadığını iddia edip şikayette bulundular.
28.10.2015 / 08:51
İl Özel İderesi tarafından köylerimize ihtiyaçlar doğrultusunda yol malzemesi ve ekipmanlar gönderilirken, Doğanlı Köyüne gönderilen yol malzemesinin muhtarın ihtiyaç olan yerlerden ziyade kendisine oy çıkan ara yollara bu malzemeyi döktürdüğü söylendi.

Bununla ilgili Ayancık Kaymakamlığı’na dilekçe ile başvuran vatandaşlar dilekçelerinde; “Doğanlı Köyü muhtarı Rahmi Ön, taraf tutarak orta mahallemizin yollarının bakım ve onarımını yapmamaktadır. Şöyleki; Doğanlı köyünün yollarının bakım ve oranımı yapılmaktadır. Ancak, Orta mahallenin bakım ve onarımı yapılmamaktadır. Şikayetimiz incelenerek köy ve mahalle halkının aynı haklardan yararlanmasının sağlanmasını istiyoruz dediler.”

Köy muhtarının yol malzemesini köyün ihtiyaç olan ana yolundan ziyade kendisine oy veren vatandaşların ara yollarını yaptırdığı söylenirken, Devletimizin vatandaşlarımıza sunduğu bu imkanlar, köy muhtarı ve siyasilerin talimatları doğrultusunda, eşitsiz bir şekilde mi dağıtılıyor?

Devletimizin yetkili kurumları vatandaşlarımıza eşit seviyede dağıtılması gereken bu imkanları takip etmeyip, bu duruma göz mü yumuyor?

Vatandaşlar tarafından Ayancık Kaymakamlığı’na dilekçe ile başvurulurken, bu konunun Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün’e, Sinop Milletvekili Adayı Nazım Maviş’in de bulunduğu bir ortamda anlatıldığı, fakat aradan uzun zaman geçmesine rağmen mağduriyetlerinin giderilmediği öğrenildi.

Bizimkaradeniz Gazetesi olarak, bu vatandaşlarımızın mağduriyetleri giderilene kadar bu konunun takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz.

Haber: A. Fatih YILMAZ

Kaynak;B. Karadeniz

yolhaber_1 (1)

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17309 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.