Sinop’ta Ortaçağ Sefaleti

IMG_0286 10-14-2015

 

Sinop’un Gerze ilçesinde bir evde tam anlamıyla bir ortaçağ sefaleti yaşanıyor.

İlçeye bağlı Çırnık köyünde Çavdar mahallesinde neredeyse yıkılmak üzere olan bir evde tek başına yaşamaya çalışan Bahtiyar Çavdar’ın içinde bulunduğu durumu, ilçedeki muhabirler görüntüledi.

Duyarlı vatandaş Damla Bal tarafından tespit edilen eve giren muhabirler, adeta şok oldu. Ev değil, sanki taş devrindeki bir mağarayı andıran binada yaşamak neredeyse imkansız. Elektriği, suyu ve üç yıldır da sobası bulunmayan evde, tuvalet ve banyo da yok. Evin içerisinde zemine ve duvarlara çivilen ilginç figürler ise dikkat çekiyor. Bu zamana kadar hiç evlenmediği belirtilen Bahtiyar Çavdar’ın tek geliri ise 3 ayda bir fondan aldığı maaş.
Bahtiyar Çavdar’ın yakında bir abisi var, onunda yardımı, kendi ifadesine göre sadece arada bir ”çay molası”. Damla Bal, Bahattin Çavdar’ın yaşadığı sefalete tanıklık ettikten sonra onun hayatını kolaylaştırmak için başta yemek olmak üzere elinden ne gelirse yapmış. Bal’ın tek ideali onu bu yokluktan kurtarmak ve insanca bir yaşam sürdürmesini sağlamak.
Damla Bal ve Çırnık Köyü Muhtarı Mustafa Kavazak’ında hazır bulunduğu ziyaret sırasında, şaşkına dönen muhabirler, böyle bir zamanda, bu denli bir mağduriyete tanıklık etmenin üzüntüsünü yaşadı.
IMG_0278 10-14-2015
Boyabat Gündemi hakkında 18412 makale
Boyabat Gündemi

4 yorum

  1. 이러한 기준을 바탕으로, 2024년 전망받는 보증된 온라인 카지노 사이트 TOP 20은 안전하고 즐거운 온라인 게임 경험을 제공하기 위한 최선의 선택 입니다. 각 사이트의 특징과 장점을 자세히 살펴보고, 개인의 게임 스타일과 선호도에 가장 잘 맞는 플랫폼을 선택하세요.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.