Sinop’ta nefes kesen gösteri……..

gösteri

Sinop Motor Sporları Kulübünce gerçekleştirilen 4. Uluslararası Doğa, Kültür, Turizm ve Motosiklet Festivali, yurt içi ve yurt dışından gelen yaklaşık 700 sporcunun katılımıyla Sinop’ta yapıldı.

Festivalin ilk gününde Karakum mevkisinde bir araya gelen sporcular, motosikletleriyle şehir turu attı. Festival 3 gün boyunca Karakum mevkiinde çeşitli etkinliklerle devam etti.

Hafta sonu Cumartesi günü ise Sporcular konvoy halinde karakum mevkiinden İskele meydanına geldi. Sporcuları burada çok sayıda Sinoplu karşıladı. Sinoplu vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği İskele meydanındaki gösterilerde ünlü motorcu Birkan Polat’ın motosikletiyle yaptığı akrobasi gösterileri adeta nefesleri kesti. Geniş güvenlik önlemleri alınan gösterilerde ufak tefek kazalar dışında herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

Sinop Motor Sporları Kulübü Başkanı Atilla Hakan Şen, yaptığı açıklamada, festivalin düzenlenmesinde desteklerini esirgemeyen kamu kurumları ve sivil toplum örgütlerine teşekkür etti.  Sinop turizmine katkı sunmayı ve motosikletin tehlikeli bir araç olmadığı düşüncesini topluma yaymayı amaçladıklarını anlatan Şen, “Bir yandan da motosikletçilere yönelik kamuoyunda oluşan bazı yanlış algıları kırmak arzusundayız çünkü festivale yurt dışından 6 ülkeden 62 sporcu katılıyor.

Keza yine yurt içinden çok sayıda sporcu burada bulunuyor. Topluma vereceğimiz mesajlar açısından bu katılımların çok önemli olduğunu düşünüyorum.” ifadesini kullandı.  Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, festivale katılan sporculara çeşitli hediyeler takdim etti.

Haber: A. Fatih YILMAZ

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18321 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.