Sinop’ta MHP Sokağa İndi…

 

mhp

MHP Genel Merkezi Olağanüstü kurultay isteyen teşkilatları tek, tek kapatırken geçtiğimiz günlerde de Sinop il ve merkez ilçe yönetimini görevden almıştı.
Bu süreç sonrası ise Ayancık, Boyabat, Gerze ve Erfelek İlçe Teşkilatları istifa ederek genel merkeze tepkisini ortaya koydu.

Sinop’ta bu duruma tepki gösteren çok sayıda ülkücü bugün MHP İl Başkanlığı önünde toplanırken, görevden alınan MHP Sinop İl Başkanı Ceyhan Demir bir basın açıklaması yaptı.

Ülkücüler basın açıklamasında; “Vallahi olacak Billahi Olacak MHP Meral’le iktidar olacak, Alparslan Türkeş’in Askerleriyiz” şeklinde sloganlar attılar.

Demir burada yaptığı açıklamasında; “Yağmura and olsun, eğilip bükülen zamana, kurt bakışlı ölümsüzlere, kıvılcımlar saçan atlara ve sabah vakti zulme baskın verenlere, elbise gibi eskiyecek tenlerimize ve o hesap gününde Allah’ın huzurunda toplanacak ruhlarımıza son ülkücü ölene denk sırlar yaşayacak. Direniş sürecek.” Dedi.

Demir açıklasında; “Türk milliyetçiliği davasının yılmaz, yıkılmaz iman kaleleri, adamın adamı değil, her daim adam olan, her daim adamlarla olan, her daim davasının adamı olan, hepsi birbirinden kıymetli aziz dava arkadaşlarım.

7 Haziran seçimleri sonrasında uygulanan politika ve stratejiler sonrasında 1 Kasım 2015 seçimleriyle karşı karşıya kaldık. Hepiniz biliyorsunuzki 1 Kasım seçimleri MHP açısından büyük bir oy kaybı ile sonuçlanmış, milletvekili sayısı 80’den  40’a düşmüş, bölücü bir partinin de gerisinde kalmış, Türk milliyetçilerine katlanılmaz bir travma yaşatmıştır. 47 yıllık şerefli bir maziye sahip partimiz bu günki oy oranına layık değildir.” Dedi.  Bu yenilgiyi içine sindiremeyen türk milliyetçileri, il ve ilçe teşkilat mensupları, ülkücüler ülke genelinde ayağa kalkmış ve töremizin gereğini yerine getirimesini, toy’un toplanmasını MHP genel merkezinden talep etmiştir diyen Demir; Sinop MHP il ve ilçe teşkilatları da ülküdaşlarımızın ve halkın bu taleplerini dikkate alarak iştişareler  sonunda ortak  karar olarak, olağanüstü büyük kongrenin toplanması yönünde irade ortaya koymuştur. Genel Başkan adaylıkları noktasında da  Sayın Merak Akener’i destekleme kararı almıştır. Genel merkezimizin bu süreçte kurultay isteyen il ve ilçe teşkilatlarını görevden alması demokrasiye uygun değil, doğru da değildir.

MHP’nin demokrasi anlayışına hiç uygun değildir. Ülkeye adalet ve hukuk getirmek istiyenler  öncelikle bu demokrasi değerlerine kendileri inanmalı ve gereğini yapmalıdır. ” Dedi.

Demir konuşmasının devamında; “Demokrasi eşittir türk milliyetçiliğidir diyenler bir sınava girmişlerdir.  Bu sınavdan nasıl çıkacaklar bunu yakın zamanda göreceğiz. İyi yönetici zor günlerde kendini belli eder.  Kırmadan, dökmeden, insanları birbirine kırdırmadan, kimseyi ihraç ettirmeden hareketin önünü açan insanlar yönecilik sınavından geçerler. Kırık döktükten sonra yönecilik yapmanın hiç bir ehemmiyeti bulunmamaktadır. Oturduğu yeri korusun parolası ile yola çıkıp arkasına önüne bakmadan, kendi koltuklarını koruyanları biliyoruz. Birileri koltukları koruyacaklar ülkücü hareketin tarihine koltuklarını nasıl korudular diye geçecekler.” Dedi.

Evet tarih arkadaşları için koltuğundan vazgeçenleri yazacak. Koltuk için arkadaşlarından, ülküdaşlarından vazgeçenleride elbet yazacaktır diyen Demir; “Ülkenin her yerinde ülkücüler ayağa kalkmışlardır. Bu ayağa kalkış koltuk sevdası değildir. Bu ayağa kalkış aslında; ülkenin kötü yönetilmesine, bölünme tehlikesine, diktatörlük heveslerine, cumhuriyete ve Atatürk’e savaş ilan edenlere, hırsızlara, zalimlere, vatan, millet ve ezan düşmanlarına,  adaleti yok edenlere, tabelalardan  T.C’yi indirenlere, dağlara yazılmış ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ sözlerini silenlere, demokratik hakkını kullanmak istiyorum diye haykıran Ülkücüye, bu hakkı çok görenlere karşı baş kaldırıdır, direniştir.

Yağmura and olsun, eğilip bükülen zamana, kurt bakışlı ölümsüzlere, kıvılcımlar saçan atlara ve sabah vakti zulme baskın verenlere, elbise gibi eskiyecek tenlerimize ve o hesap gününde Allah’ın huzurunda toplanacak ruhlarımıza son ülkücü ölene denk sırlar yaşayacak. Direniş sürecek.

İşte bu nedenlerdir ki yaklaşşık 15 ay önce kongre delegelerinin iradesi ile seçilen İl ve Merkez İlçe Başkan ve yönecileri genel merkez tarafından görevden alınmışlardır. Bu görevden alma Sinop’ta ülkücülerin kenetlenmesine, birleşmesine dava arkadaşlarımızın, safları sıklaştırmasına, Sinop halkıyla kucaklaşmasına vesile olacaktır. Yukarıda sözlerimden de anlaşılacağı gibi bu bir veda açıklaması değildir. Mücadelemiz MHP ile Türk Milliyetçileri, Ülkücüler iktidara gelinceye, başbakan, meclis başkanı, Cumhurbaşkanı  oluncaya kadar devam edecektir. Duygu ve düşüncelerimi kamuoyu ile paylaşırken, siz  kıymetli arkadaşlarımı Allah’a emanet ediyorum. Tohum saç bitmezse toprak utansın. Hedefe varmayan mızrak utansın. Hey gidi küheylan koşmana bak sen. Çatlarsa seni doğuran kısrak utansın. Diyen  şair gibi bende diyorumki bu kutlu yürüyüşe gem vurmak isteyen kim varsa onlarda utansın.” Dedi.

Haber: A. Fatih YILMAZ

  

 

Boyabat Gündemi hakkında 18253 makale
Boyabat Gündemi

3 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.