Sinop’ta Meral Akşener Toplantısı Salonun Dışına Taştı….

Referandum çalışmaları kapsamında yurt gezilerini sürdüren İçişleri eski Bakanı ve MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener, bugün Sinop’ta halkla bir araya geldi.

Sinop’ta Aşıklar Düğün Salonunda yapılması planlanan toplantı katılımın yüksek olması nedeniyle Salon dışında gerçekleşti.

Akşener’i Sinop’ta daha önce görevden alınan MHP İl Başkanı Ceyhan Demir, Merkez İlçe Başkanı Yılmaz Şanlan ve çok sayıda vatandaş karşıladı.

Coşkulu kalabalığa hitap eden Akşener; Hayırlı bir iş için geldik Sinop’a, salon toplantısı için gelmiştik Sinop’a sığmadık salonlara ve karşılıklı olarak hasbıhal edeceğiz. Sinop hep benden razı oldu Allah’ta Sinop’tan razı olsun. Bugün 16 Nisanda yapılacak olan referandum sebebiyle bu referandumda hayır tercihini yaptığımız için niçin hayır diyoruz sizlerle paylaşmak için aranızdayım dedi.
Akşener konuşmasında, Birden bire karşımıza 10 Ekim de partili Cumhurbaşkanlığı teklifi geldi.

 

Bunun gerekçesinin sayın Cumhurbaşkanın hukuka uymadığı, anayasaya uymadığı ve anayasasal suç işlediği ve bir türlü kendisinin bu suç işleme eyleminden vazgeçirilemediği, onun içinde bu fiili durumu ortadan kaldıramadığımıza göre hukuki bir çerçeveye koyalım onun için partili Cumhurbaşkanlığını teklif olarak getirdi. Gerekçemiz bu. Yani Anayasayı Sayın Cumhurbaşkanına uydurmak gerekçesi gündemimize geldi dedi.

Salonlarımızı iptal ediyorlar, ışıklarımız kesiliyor bu şartlarda hayır tercihimizi sizlerle paylaşıyorum diyen Akşener, ben hayatımda bu kadar kendimi iyi hissettiğim ve milletim için çalıştığıma inandığım ilk seçimimi yapıyorum.
16 Nisanda hayır dediğimiz takdirde buradan bana bir sandalye gelmeyecek, bir makam gelmeyecek onun için gerçekten kadınlarımıza sesleniyorum sizler için, gençlerimize sesleniyorum sizler için bu çalışmaları yapıyoruz ve her türlü iftira hakaret, her türlü eziyete tahammül göstererek bu çalışmalara devam ediyoruz.

 

 

Biz bu çalışmalarımızı sonuç alınıncaya kadar devam edeceğiz dedi.
Biz niye hayır diyoruz, partili cumhurbaşkanlığı olmazda onun için hayır diyoruz diyen Akşener, Bir siyasi partinin genel başkanı cumhurbaşkanı olduğu takdirde partisinin il başkanlarını. İlçe başkanlarını atayacak, milletvekillerini seçecek, gelecek yapacak toplantısını bakanları atayacak, rektörleri atayacak, HSYK’nın hakimlerini, Anayasa Mahkemesi üyelerini, buradaki emniyet müdüründen, Vali’ye atayacak şube müdüründen daire başkanına kadar her türlü şeyi atayacak ve savaş ilan etme yetkisine sahip olacak. Eyalet kurma yetkisine sahip olacak ve bir kararnameyi canı sıkıldığı zaman çıkartma yetkisine sahip olacak ve düşünün bir tek kişiye bu ülken enin tüm geleceği iki dudağın arasına sıkıştırılacak. Böyle bir şey olmaz olamaz bir kere hayır diyeceksiniz pişman olmayacaksınız dedi.

Kaynak ; Bizim Karadeniz Gazetesi…

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18239 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.