Sinop’ta Genç MÜSİAD dönemi…

sinopta_genc_musiad_donemi_h13273

MÜSİAD Sinop Gençlik Kurulu tanıtım ve tanışma toplantısını yaptı.

 

Toplantıya; MÜSİAD Sinop Şube Başkanı Ahmet Hilmi Gökmen, MÜSİAD Samsun Gençlik Kurulu Başkanı Avukat Cem Emre Çakan ve yönetim kurulu üyeleri ile yeni oluşan MÜSİAD Sinop gençlik kurulu başkanı Halit Tuna Açıköz ve kurucu yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 

MÜSİAD Salonunda gerçekleştirilen ilk toplantıda bir araya gelen gençler, MÜSİAD’ın vizyonu, kurumsal kimliği ve faaliyetleri hakkında Başkan Gökmen tarafından bilgilendirildi.
11 bini aşan üyesiyle MÜSİAD’ın 46 bine yakın işletmeyi temsil eden ve 1 milyon 600 bin kişiye istihdam sağlayan, yurt içinde 86 irtibat noktası bulunan, yurt dışında 65 farklı ülkede hizmet veren, kamu yararına dernek statüsüne sanip güçlü bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirten Başkan Ahmet Hilmi Gökmen, bu anlamda da MÜSİAD’ın bu networkünün içinde, Sinop’un da temsil edilmesinin, il için büyük şans olduğunu söyledi. Gökmen; “Ulusal ve uluslararası düzeyde, bağımsız ve bağlantısız hareket eden bir iş adamları derneği olarak MÜSİAD, önceden belirlenen ilke ve değerleri paylaşan üye sayısını arttırmak, üyeleri arasındaki dayanışmayı geliştirmek ve kendi içerisinde sağladığı birlik ve beraberlik ruhuyla ülkemizin maddi ve manevi yönden gelişmesine katkıda bulunmayı amaçlayan bir iş adamları oluşumudur.
Genç MÜSİAD ise; 30 yaşını doldurmamış, iş adamı ve yönetici adaylarından oluşan, gençlerimize vizyon ve ufuk çizen, MÜSİAD’ın bünyesindeki bir gençlik kuruludur.

 

2002 yılından bu yana Türkiye’nin en büyük gençlik STK’larından biri olarak çok büyük başarılara imza atmıştır. Bu başarı yürüyüşünde Sinop’umuzun da, Sinop gençliğinin de yer alması, şehrimize ayrı bir heyecan ve dinamizm getirecektir.
30 yaşını doldurmamış, özel sektörde hedefleri olan tüm gençlerimizi genç MÜSİAD’a üye olmaya davet ediyoruz. İlimiz için Genç MÜSİAD’ın hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

Sinop MÜSİAD Gençlik Kurulu Başkanı Halit Tuna Açıköz ise; bu oluşumun kendisini oldukça heyecanlandırdığını, hep beraber güzel ve başarılı çalışmalara imza atacaklarına inandıklarını belirterek, tüm katılımcılara teşekkür etti.

 

Oldukça sıcak bir ortamda gerçekleştirilen tanıtım ve tanışma toplantısında, Samsun’dan gelen Genç MÜSİAD üyeleriyle, Sinop Genç MÜSİAD kurucu üyeleri kaynaşırken, toplantı, karşılıklı bölgesel iş birliği istişaresiyle devam etti.
Share
Boyabat Gündemi hakkında 18273 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.