Sinop’ta Cinsel Taciz…

wp-tims

Ankara’da ODTÜ Anadolu Lisesi’nde okuyan ABD’li öğrenci Anna Brown, 10 Ekim 2015 tarihinde Başkentte patlayan ve 107 kişinin ölümüne neden olan bombalı terör saldırısı sonrası  terör korkusu ile Ankara’yı terk ederek Sinop’a yerleşmişti.

16 yaşındaki Amerikalı kız öğrenci bu kez Sinop’ta ıraklı 2 göçmenin cinsel tacizine maruz kaldı.

Sinop’ta Gül ve Ahmet Kavazak adlı Türk ailenin yanında misafir olarak kalan Amerikalı öğrenci Anna Brown, Sinop’un merkezinde ve karayolu gezi güzergâhı üzerinde yürüyüş yaptığı esnada yanına gelen ve sonradan ıraklı göçmen olduğu anlaşılan 2 şahıs tarafından önü kesilerek güpegündüz öpülmek istendi. Çevredeki olayı gören vatandaşların yardımı ile tacizli Iraklı göçmenlerin elinden kurtarılan Amerikalı kız öğrenci Brown, korku dolu anlar yaşadığını belirtti.

SİNOPLULAR ÖFKELİ

Sinop Anadolu Lisesi 11/ E sınıfında eğitim gören Amerikalı kız öğrenci Anna Brown’a yapılan cinsel taciz olayını duyan Sinoplular ise yaşanılan duruma büyük öfke duyduklarını belirttiler “ Sinop Türkiye’nin en huzurlu ili ve Cumhuriyet tarihinde Sinop’ta böyle bir olayın vuku olduğu duyulmamıştır. Ne zaman ki bu göçmenler Sinop’a yerleştirildiler ondan sonra bu ve buna benzer hiçte hoş bulmadığımız ve bizlerin alışık olmadığı olaylar yaşanmaya başlanıldı. Eğer yetkililer bunları uyarıp gerekli önlemlerini almazlar ise Sinop’ta hoş olmayacak olaylar yaşanabilir.”diyerekten, olaya duydukları tepkiyi dile getirdiler.

ÖPMEK İSTEDİLER

Olayın şokunu hala üzerinden atamayan Amerikalı kız öğrenci Anna Brown ise  “ Yolda yürüyordum ve önüme çıktılar ben bir şey soracaklarını sandım fakat bana doğru eğilip öpmeye çalıştılar. Bir an ne yapacağımı şaşırdım. Çünkü ben aylardır Sinop’tayım ve hiç böyle bir durum ile karşılaşmamıştım. Yanlarından uzaklaşmaya çalıştım ama onlar tacizlerini devam ettirdiler. O sırada çevredekiler gelerek yardımcı oldular ve ellerinden kurtuldum “dedi.

GÖÇMENLERİ DAYAKTAN POLİS KURTARDI

Bu arada olayı gören Sinoplular ile Iraklı göçmenler arasında sözlü tartışma başladı. Tartışma büyüyüp tam yumruklu kavgaya dönüşüyordu ki kendilerine yapılan ihbarı değerlendiren polis olay yerine geldi ve Iraklı göçmenleri öfkeli vatandaşların arasından çıkartarak polis otosuna bindirdi.

Daha sonra Amerikalı öğrenciyi evlerinde aylardır Misafir eden Ahmet Kavazak isimli Sinoplu Esnaf ve Amerikalı öğrenci Brown, zanlılardan şikayetçi olmak üzere Sinop İl Emniyet müdürlüğüne gittiler.

Kaynak : Halksesi. com

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18239 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.