Sinop’ta, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN Gelişinin 89. Yıl Dönümü Coşku ile Kutlandı….

Sinop’ta, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şehre gelişinin 89. yıl dönümü kutlandı.

Törene CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Vali Hasan İpek, Belediye Başkanı Baki Ergül, CHP İl Başkanı Barış Ayhan, devlet erkanı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İskele Meydanı’ndaki törende, Atatürk’ün kente gelişini simgeleyen tekneyle, denizden kıyıya getirilen Türk bayrağı, öğrenciler tarafından Vali Hasan İpek’e teslim edildi. Aldığı bayrağı üç kez öpen İpek, öğrencilere teşekkür etti.

Halk oyunları gösterisi sunulmasının ardından Miletvekili Karadeniz, Vali İpek ve Belediye Başkanı Ergül ile beraberindekiler kortej eşliğinde Atatürk’ün kente geldiğinde yürüdüğü yoldan geçerek Cumhuriyet Meydanı’na ulaştı. Protokol üyeleri, yürüyüş boyunca vatandaşları selamladı.

Vali İpek ve Belediye Başkan Baki Ergül, Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Daha sonra saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Tören, İpek’in Atatürk’ün Sinop’a geldiğinde istirahat ettiği ve bugün Adliye Sarayı olarak kullanılan binada bulunan şeref defterini imzalaması ve Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu bahçesindeki anma programının ardından sona erdi.

 

Boyabat Gündemi hakkında 16655 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.