Sinop’ta Bir Kadının Yardım Çığlığı, Bu Sesi Duyun…….

bir-kadinin-yardim-cigligi

Fatma Çetin, 1965 doğumlu ve Sinop’ta yalnız yaşıyor. Kısa bir süre önce siyasi görüş ayrılığı bahane edilerek işinden kovulduğunu iddaa ediyor.

Konu ile ilgili Fatma Çetin yaptığı açıklamada; “ Evli bir evladım olmasına rağmen yalnız yaşıyorum. Niyetim kimseye yük olmamak.  En son İŞKUR finanse ettiği programla orman dairesinde, temizlik personeli olarak çalıştım. Siyasi görüş uğruna işimden oldum.

 

Ben ne siyasetle ilgilenirim ne de futbol takımı tutarım. Tek isteğim kimseye yük olmadan çalışıp ayaklarımın üzerinde olmaktır. Ben kira da oturuyorum. Her ay 300 tl kira parası ödüyorum. Şuan da işim olmadığı için ve iş bulamadığım için ev kirasını veremiyorum.

 

Bu yüzden de sokakta yaşayacağım. Sokakta yaşarsam da bir kadın olarak çok daha zor günler beni bekliyor. Diğer bir ihtimalde bir mektup yazacağım. O mektubu boynuma asıp Türkiye’nin gururu olarak meydanda kendimi asarak intihar edeceğim. Ben öldükten sonra kimse beni araştırmasın. Ölmeden önce her çareye başvurdum. Ben yaşamak istiyorum. İş istiyorum. Bir Türk vatandaşı olarak şerefimle, namusumla, çalışıp ayaklarımın üzerinde durmak istiyorum. Sigortalı olarak çalışmaya devam edersem 3 yıl sonra emekli olacağım. Kendimi çok kötü hissediyorum. Acilen işe ihtiyacım var. Gerçekten çok zor durumdayım.

 

Türkiye bir kadına sahip çıkamayacaksa diyecek bir lafım yok. Asgari ücretle çalışırsam geçimimi sağlayabilirim. Ayrıca ben astım hastayım tedavi görüyorum. Başvurduğum her iş yerinde bana yaş sınırı olduğu söyleniyor. 25- 30 yaş arasında personel aradıklarını ifade ediyorlar. Yaşımdan dolayı iş bulamıyorum.

 

Peki ne yapmam gerekiyor? Türk vatandaşı olarak sokakta mı yaşayayım? İntihar mı edeyim? Ben intihar edersem Türkiye kurtulacak mı? Bu ülkeye ben mi fazla geliyorum anlamıyorum. Hayırsever insanlardan iş bulma konusunda bana yardımcı olmalarını rica ediyorum. Aksi halde bu bir hafta içinde ya ölüm haberimi alacaksınız ya da sokakta yaşadığımı göreceksiniz. “ dedi.

Kaynak : Haber 57

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18366 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.