Sinop’ta 35 Bekçi Alımı Yapılacak…

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Polis Akademisi Başkanlığı tarafından ülke genelinde 8 bin çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapılacağının kamuoyu ile paylaşıldığı aktarıldı.
Sinop’ta da 35 bekçi alımı yapılacağı ifade edilen açıklamada, Polis Akademisi Başkanlığına ait internet sitesi üzerinden gerekli başvuruların yapılabileceği kaydedildi.
BAŞVURULAR POLİS AKADEMİSİ (PA) İNTERNET SİTESİ ÜZERİNDEN ALINACAK
Bekçi olmak isteyen adaylar, müracaatlarını Polis Akademisi internet sitesi (Pa.edu.tr) aracılığıyla yayımlanacak ekran üzerinden gerçekleştirecek. E-Devlet şifresiyle erişilebilecek bu ekran üzerinden aranan şartlar ve iletişim bilgilerine dair bazı bilgiler girilecek.
Ön başvurularını gerçekleştirecek olan adaylar, daha sonraki süreçte ise şahsen başvuru, evrak teslimi, ön sağlık kontrolünden geçecekleri merkezleri yine kurumun resmi internet sitesi üzerinden öğrenebilecek.
YAZILI SINAV SÜRECİ NASIL İŞLEYECEK?
Bekçi adaylarının temel konular üzerinden sınava tabi tutulacağı belirleneceği yazılı sınav süreci, başvuruların tamamlanmasının belirli bir süre sonra netlik kazanacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanacak olan sınavın başvuruların alınmasının ardından 2 ay içerisinde gerçekleşmesi bekleniyor.
Adaylar, sınavda Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik ve Genel Kültür konularından sorulara cevap verecek. Bu sorular, ilköğretim ve ortaöğretim düzeyinde yapılacak. Toplam soru sayısı ise 100 olacak

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18318 makale
Boyabat Gündemi

4 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.