Sinop’ta 1.5 Kilo Doğan Bebek Hayata Tutundu…….

sinop-ta-1-5-kilo-dogan-bebek-hayata-tutundu-8925438_o

 

SİNOP’ta 32 haftalıkken 1.5 kilo ağırlığında dünyaya gelen erkek bebek, Atatürk Devlet Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde tedavisi tamamlandıktan sonra taburcu edildi.

Sinop’ta 32 haftalıkken 1.5 kilo ağırlığında dünyaya gelen Demirel bebek, hayata tutundu. Sinop’ta Atatürk Devlet Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavisi sürdürülen ve 2 kilo 90 gram ağırlığa ulaşan bebek bugün taburcu edildi.

Sinop Atatürk Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Mustafa Alper Aykanat, “Normal şartlarda 40 haftada doğumu gerçekleşmesi gerekirken Demirel bebek, 32 haftada dünyaya gözlerini açtı. Erken doğum olmasından kaynaklanan gelişim eksikliği, akciğer gelişimi eksikliği ve solunum sıkıntısı olduğu için 1. Basamak Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitemize yatırdık. İlk etapta maske ile basınçlı oksijen tedavisi uyguladık. İkinci günde solunum normal seyrine geldi.

 

Ancak düşük doğum ağırlığı nedeniyle beslenmesini düzenlemek ve kilo alımını sağlamak için hastayı yatırmaya devam ettik. Koruyucu antibiyotik tedavisi ve sıvı tedavisi uyguladık. Şu anda 2090 gram ağırlığa ulaşmış durumda. Başlangıçtaki emme zayıflığı ve bağırsaklarının adaptasyon süreci başarı ile atlatıldı ve aktif olarak besleniyor. Doktorlarımızın 24 saat nöbet tutması ve ekip arkadaşlarımızın ellerinden gelen gayreti göstermesi sonucu hastanemizin en küçük prematüre bebeğini taburcu ediyoruz” dedi.

Kaynak ; Haberler com

,

Boyabat Gündemi hakkında 18253 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.