Sinoplu Vatandaş İnternet’en Alış Veriş Yapmanın Bedelini Ağır Ödedi….

Sinop’ta yaşayan bir vatandaşın internet sitesinden yaptığı alışverişin hüsranla biten hikayesi deyim yerinde ise tam bir ibretlik.
Sinop’ta yaşayan H. A isimli vatandaş bir internet sitesinden beğendiği spor ayakkabısının siparişini verdi. Almak istediği ayakkabı teslimatı için kargoya giden H. A, ürünü kargoda kontrol etmek istedi. Ancak kargo çalışanları bunun mümkün olmayacağını, ürünün ücretini ödedikten sonra paketi açabileceğini söyledi. Bunun üzerine ücreti ödeyen H. A, ürününü alarak evine gitti. Kendisine gelen kutuyu açtığında istediği ürünle karşılaşmayan H.A dona kaldı. Bunun üzerine sipariş verdiği internet sitesini arayarak yanlış ürünün gönderildiğini söylemek istese de, karşısında bir muhatap bulamadı.

 

MÜCADELESİNE DEVAM ETTİ!

Tüketici Hakem Heyetine müracaat eden H. A, yapılan inceleme karşısında haklı bulundu ve alışveriş yaptığı internet sitesinin ürünü geri alması ve parasının geri iade edilmesini kararlaştırdı.

İŞTE O KARARI!

Fakat hakkında hüküm verilen sözde internet sitesi yetkilisi Rıdvan P. ye ulaşılamadı. Böyle bir ismin gerçekte var olup olmadığı bilinmezken, internet sitesinden mağdur olan H. A Tüketici Hakem Heyetinin verdiği kararla ortada kaldı.
Sinop sıcak haber
Hulusi özener
KARGO ŞİRKETLERİ YANLIŞ YAPIYOR!

Konu ile ilgili ajanssinop’a konuşan H.A ‘Kargo şirketleri bu işe aracılık yapıyor. İnternet sitesinden satın aldığımız ürünü teslim alırken incelemeye müsaade edilmiyor. Bu işin düzenlenmesi lazım, benim gibi binlerce insan bu ülkede aynı şekilde mağdur ediliyor. İnternet sitelerinin illegal işlerine kargo şirketleri de bir nevi ortak olmuş oluyor. Onları suçlamıyorum ama, kargo şirketleri de kendi içlerinde özeleştiri yapması gerekiyor’ diye konuştu.
İnternet sitesinden alışveriş yaparak mağdur olan H. A, elindeki kararla ve ürünle evinin yolunu tutmaktan başka yapacak bir şeyi kalmadı.

Kaynak ; Ajans Sinop com.

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18371 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.