Sinoplu İş Adamı, Dünya Devinin %49’unu Satın Aldı..

iş adam

Türkelili Fatih Candar Can ülkemizin yetiştirdiği başarılı iş adamlarından. Can; 20 yıl önce kurduğu Bemtaş Kule Vinç’i sadece Türkiye’de değil uluslar arası alanda da faaliyet gösteren büyük bir marka haline getirdi.

Türkiye ve Ortadoğu temsilcisi olarak stratejik birliktelik gerçekleştirdiği Portekizli SOIMA Kule Vinc’in %49’unu satın alarak global bir oyun kurucu haline gelen Fatih Candar Can, ilk etap da 8 ton kapasiteli vinç üreteceklerini söyledi.

Henüz test çalışmaları devam eden Yeni Model BEMTAŞ BKV 6014 Tip Kule Vincin Türkiye pazarında yer alması 1 ayı bulacak diyen, Bemtaş Kule Vinç Yönetim kurulu Başkanı Fatih Candar Can, ayrıca farklı tonaj ve modeller üzerinde de AR-GE çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

Fatih Candar Can, Avrupa teknolojisi ile üretilmiş milli bir marka olması, bizi de ayrıca gururlandırıyor dedi.

 

Türkelili iş adamı Fatih Candar Can, 1 Kasım Milletvekili seçimleri için aday adayı olmuştu. Aday adaylığı sürecinde yerel bir haber kanalında özgeçmişini anlatarak, memleketi ile ilgili şu sözleri söyledi:

İşte Sinop’ un renkli siması  Fatih Candar Can’ ın kendi ağzından, AK Parti Milletvekili aday adayı olduğunu ve hayat hikayesini dinleyeceksiniz.

Yerel bir gazeteci kardeşimiz, hakkım da ikidir haber yapıyor. “İlginç bir portre, Meçhul Aday Adayı, Sinop’lu olarak biliniyor, fakat neresinden olduğu belli değil” gibi başlıklar atıyor:)
Aklında bir takım soru işaretleri oluşmuş. Bilen biliyor ama hala bilmeyen varsa, bu benim eksikliğimdir diyerek hatayı kendimde aradım ve yapmış olduğu haber nezdinde biraz kendimden bahsetmek istedim;

1971 Sinop / TÜRKELİ Doğumluyum. Yeni adıyla Güzelkent, eski adıyla Helaldı’da bulunan Ananemin evinde doğdum Berat gecesi:) Hatta eskilerin tabiriyle “Ocaklı Ev” dedikleri odada:) İşte o günden, bugüne Sinop’a sevdalıyım ben:)

Çocukluğumda Deniz kenarında az “Keseldek” toplamadım. En az sizin kadar “Katlamayı” bilir ve severim. Hatta eşime de, Sinop’lu olmamasına rağmen “Katlama” yapmayı Annem ve teyzelerimin eliyle öğrenmesine vesile oldum. Tiriti çok severim bir de… Hele Keşkek dedin mi bir beş dakika düşünürüm, Kulak mantısı demeyin sakın, onu hiç düşünmez, bodoslama dalarım:)
Evliyim, ikisi kız, bir erkek olmak üzere üç çocuk babasıyım… İstanbul’dayım evet, Ticaretle uğraşıyorum ama Sinop’la bağlantım hiç kopmadı, sürekli gider gelirim. Bir ayağım hep Sinop’ta. Bir evim de SİNOP’ta. Nasıl olmasın ki? Ben SİNOP’ luyum. Şimdi Palamut ve Hamsi zamanı. Ama sabah kahvaltıda Çarpan’ın yeri bir başka smile ifade simgesi

Neye ve kime göre ilginç biriyim onu bilemem, ama ilginç biri olduğumu hiç düşünmedim. Özel hayatımda olsun, ticari hayatımda olsun, dürüstlüğü hiç elden bırakmadım. Haksızlığa hiç gelemem… İnsan kendini anlatırken bazı vasıfları yakıştırması pek uygun düşmez ama, şunu açık yüreklilikle ifade edeyim ki; Mert biriyim. Gözüm karadır smile ifade simgesi Haklı olduğum, inandığım bir davada geri adım atmam. Biz bunu REİS’ten öğrendik!
M.Vekili A. Adaylığı tanıtım reklamları da kardeşimizin dikkatini çekmiş. Bundan daha doğal ne olabilir ki? Her A. Adayının yaptığı ve yapması gerektiği bir şeydir bu… Evet, Cumhurun Başkanı Erdoğan’ın konuştuğu ATV Programında da tanıtım reklamı çıktı. Bu tanıtım da “SİNOP” un adının geçmesi bile memleketime bir katkıdır.

Meçhullüğüme gelelim şimdi;
Yine Özel hayatımda olsun, Ticari hayatımda olsun hiç ulaşılamaz biri olmadım. Bunun yanı sıra sosyal medyayı iyi kullanır ve takip ederim. Bana isteyen herkes, gerek telden, gerek sosyal medya araçları üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve ulaşıyorlar da… Hatta bir takım yerel haber yapan kardeşlerimiz, hakkım da haber yaparken, “iddia edildi… öne sürüldü… Acaba?” Gibi soru işaretlerine gerek duymasın, direk bana sorsun, benden rahatlıkla bilgi alabilir… Soru işaretlerini hiç sevmem, Net biriyimdir. Ben de gri renk olmaz ya siyahtır, ya beyaz smile ifade simgesi

M.Vekili A. Adaylığıma gelince;
Ben memleketimi seviyorum. SİNOP’ lu olduğum için de her zaman gurur duydum. SİNOP’ un önünü açmak için, marka bir şehir yapmak için, Dünya üzerinde tanınmasına vesile olmak için, hemşerilerimin derdiyle dertlenmek, sevinçlerine ortak olmak için, SİNOP için Aday oldum. Adaylığımı da AK Parti’den yaptım. Çünkü benim için AK Parti bir Dava partisidir. Hatta bana göre siyasi bir oluşumdan çıkmış, Ümmetin umudu olmuştur.( Bu düşüncemi beğenirsiniz veya beğenmezsiniz saygı duymanız gereklidir, benim de sizlere saygı duyduğum gibi) Ha Genel Merkezimiz beni Aday gösterir veya göstermez bu onların takdiridir. Gösterilmez isem de, emin olun en ufak bir üzüntü duymam. Saygı duyarım.
Diğer Aday arkadaşlarımı da asla rakip olarak görmem. Onlar benim Dava arkadaşlarımdır. Biz de ayrılık olmaz, olmamalı.

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18366 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.