Sinoplu Hatice Eylül Tanga, Türkiye’nin gururu oldu.

Kick Boks Turkish Open WAKO Dünya Kupası tamamlandı.

82 ülkeden binlerce sporcunun mücadele ettiği, aynı zamanda Uluslararası Akdeniz Şampiyonası müsabakaların da yapıldığı organizasyonda binlerce oyuncu arasında gösteri sporu olarak da kabul edilen Kick Boks Gençler Katagorisinde dünya dördüncüsü olan 2007 doğumlu Sinoplu Hatice Eylül Tanga, Türkiye’nin gururu oldu.

Bu yıl İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Kick Boks Turkish Open WAKO Dünya Kupası’nda hemen her sene bir Türkiye Şampiyonu çıkaran Ramazan Beyazkaya Fıght Clubü bu yıl dünya şampiyonu çıkardı. Türkiye’nin gururu olan 2007 doğumlu Sinoplu Hatice Eylül Tanga, 82 ülkeden binlerce sporcunun mücadele ettiği Kick Boks Gençler Katagorisinde dünya dördüncüsü oldu.

Dünya Kickboxing Şampiyonu ve Milli Takım KickBoks antrenörü Ramazan Beyazkaya’nın dövüş disiplini eğitiminde bu yıl dünya dördüncüsü, geleceğin ise dünya şampiyonu olmaya aday Hatice Eylül Tanga, savunma sanatı olarak da değerlendirilen Kick Boks’ta Sinopluların da gururu oldu.

  1. Sınıf öğrencisi olan H. Eylül Tanga, aynı zamanda bireyi disipline eden, egzersiz yönü kuvvetli olan bir sanat olarak tarif ettiği Kick Boks’u ok sevdiğini, eğitmeni Antrenörü Ramazan Beyazkaya’nın denetiminde yeni hedefinin dünya şampiyonluğu olduğunu belirterek, kendisine destek veren tüm sporseverlere teşekkür etti.
Share
Boyabat Gündemi hakkında 18366 makale
Boyabat Gündemi