Sinoplu Gençler Robot Yarışmasına Katılmak İçin Sponsor Arıyor…

Sinop Fen lisesi öğrencileri ,Deep Space(Derin Uzay) olarak açıklanan FRC (FIRST Robotics Competition) 2019 Istanbul Regional robot yarışmasına katılmak için sponsor arıyor.

SINFEN 7010, 2017’nin Eylül ayında Sinop Fen Lisesi’nde FRC Robotik yarışmalarına katılmak amacıyla kurulmuş bir robotik takımıdır. İçinde bulundukları maddi zorluklara rağmen katıldıkları ilk uluslararası FRC 2018  sezon yarışmasında çeyrek finale çıkmaya hak kazanan SINFEN 7010’un şimdiki amacı ise, FRC 2019’a katılıp ödül alarak yurt dışındaki FRC 2019 dünya şampiyonasında Türkiye’yi temsil etmektir. 

 

FRC NEDİR? 

Robot parçaları FIRST Vakfı tarafından ocak ayının başında tüm yarışmacı takımlara aynı günde teslim edilir. Her takım 6 haftalık süre içerisinde kendi robotunu belirlenen tema çerçevesinde tasarlayıp, montajını yaparak yarışmanın yapılacağı bölgeye gönderir. 

Yarışmaya katılan ekipler katılım bedeli olarak robot parçalarının maliyetini FIRST Vakfına öder. Yol, otel ve diğer bütün masraflar ekiplerin kendi gayretleriyle buldukları sponsor firmalar tarafından karşılanır. Maliyeti üstlenen sponsor firmalarının logoları robotun ve takım formalarının üzerine basılır. Etkinlikler boyunca her türlü basın yayın organında sergilenir. SINFEN 7010, 5000$ olan katılım ücretinin eksik olan 2700$’ını tamamlamak için Sinoplu iş  insanlarından ve firmalardan destek bekliyor. 

İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Takım e-mail adresi: [email protected]

Takım kaptanı e-mail adresi: [email protected]

Takım kaptanı telefon numarası: 0553 418 19 30

Takım Instagram hesabı: @sinfen7010

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18175 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.