Sinop’a Kadir Topbaş’tan Sevindiren Haber…

topbaş

Sinop‘un kültürünü ve tatlarını İstanbullular ile buluşturan 2’nci Sinop Tanıtım Günleri resmi açılışı gerçekleştirildi. Açılışa katılan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) BaşkanıKadir Topbaş, “Bir dahaki yıla yetişmesini arzu ettiğimiz Yenikapı’da dokuz bin metrekarelik bir çadır yapıyoruz, bu tür aktiviteleri artık orada gerçekleştireceğiz “dedi.

Sinop‘u bir marka şehir yapmak amacıyla tarihi, turizmi, kültür-sanatı, folkloru ve tüm otantik değerleri ile tanıtıldığı Sinop Tanıtım Günleri’nin resmi açılış töreni Feshane’de düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Cuma namazı sonrası, protokol üyelerinin bulunduğu kortej Eyüp Sultan Camii önünden mehteran takımı eşliğinde festivalin gerçekleştirileceği Feshane’ye kadar yürüdü. Feshane’de saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış töreni, halk oyunu gösterisi ile devam etti.

Açılışa; milletvekilleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, Beşiktaş Belediye BaşkanıMurat Hazinedar, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya, yaptığı konuşmada, geçen yıl Feshane’de ilk kez gerçekleştirilen etkinliği bir milyonun üzerinde kişinin ziyaret ettiğini söyledi. Çetinkayatanıtım günlerinin Sinop‘un tanıtımına büyük katkı sunduğunu belirtti.

Etkinliğe katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Vatandaşlar ile bol bol hatıra fotoğrafı çektiren Topbaş, kestane tanıtımının yapıldığı stantta vatandaşlara kestane ikramında bulundu.

“YÖRESEL ETKİNLİKLER YENİKAPI’DA YAPILACAK”

Tanıtım günlerini Sinop‘un kültürel değerlerinin yansıtılmasında büyük önem taşıdığını ifade eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sinop Türkiye‘nin incisi, çok farklı bir yerde güzel bir kentimizdir. İstanbul‘da bu kültürel faaliyetlerin yapılmasını ve geleceğe taşınmasını önemsiyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak bu desteği her zaman vermekteyiz. Buradaki aktiviteler geleceğe yürürken değerler ile hareket etme anlayışı vermektedir, bu bakıma da önemli buluyoruz. Bir eksikliğimi söyleyeceğimSinop‘a hiç gitmedim. Bir dahaki yıla yetişmesini arzu etiğimiz Yenikapı’da dokuz bin metrekarelik bir çadır yapıyoruz, artık orada bu tür aktiviteleri gerçekleştireceğiz” dedi. –

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18239 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.